AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, TV100'de katıldığı programda yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.
Anket sonuçlarına değinen Yavuz, başta İzmir'e dikkat çekerek sürpriz bekledikleri illeri açıkladı.
Yavuz, "Bugünü kurtaralım da ne olursa olsun deme lüksüne sahip değiliz ama son derece temkinli, attığımız adımların nereye gittiğini hesaba katmak suretiyle yol alıyoruz ve bu aldığımız yolun da doğru yol olduğunu milletimiz görüyor. Bundan öncekine oranla daha fazla sayıda belediye gerçek belediyeciliğe kavuşacak, sürprizler de olacak. Yeni, hiç beklemediğiniz, mesela örnek vereyim İstanbul, Ankara yeniden AK Parti belediyeciliğinin olduğu yerlere dönüşecek ama Edirne, Antalya, Artvin, Hatay, İzmir gibi yeni iller de olacak. Mesela bu akşam anketçi bir arkadaşımızla görüştüm, İzmir’i bekliyoruz" dedi.

Ali Ihsan Yavuz Tv100 2
"CHP İLE HAREKET EDENLER KAYBEDECEK"
CHP ile birlikte hareket edenlerin seçimlerde de kaybeden olacağını belirten Yavuz, "DEM’in de tamamen irtifa kaybetmesinin hızlanacağına ilişkin öngörüde bulundum. CHP’nin uzun zamandır siyaset yapma biçimi oldukça sorunlu. Biz zaten DEM’i tanıyoruz, biz HDP-DEM’in PKK ile arasına bir türlü mesafe koymadığını biliyoruz. Yani DEM'in, Türkiye’nin ali menfaatlerini gerektiren noktalarda bizimle birlikte hareket etmediğini görüyoruz ama son yıllarda CHP’nin de tamamen DEM’leşmeye başladığı için TBMM’de alınan birtakım kararlarda yine DEM’in ekmeğine yağ süren, bir anlamda teröre güç ya da cesaret veren yaklaşımlar sergilediğini gördük" şeklinde konuştu./ HABER7

Bayraktar ve Kocacık’tan Alemdar’a ziyaret Bayraktar ve Kocacık’tan Alemdar’a ziyaret

Ali Ihsan Yavuz Tv100 3