Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Sosyal Gelişim Merkezi’nde düzenlenen Satranç ve Akıl Oyunları Turnuvası'nda başarılı olan öğrencilere ödüllerini takdim etti.

SGM’de gerçekleşen programda miniklerle buluşan Alemdar, merkezin önemine işaret ederek, “Geleceğimizin teminatı, yarınlarımızın mimarı çocuklarımız için çalışmaya, onları desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
Satranc Akil Oyunlari Turnuvasi2

Alemdar’dan tüm öğrencilere tebrik
Turnuvaya katılan tüm öğrencileri tebrik eden Alemdar, “Çocuklarımızın yeteneklerini keşfetmeleri, onların kişisel gelişimleri ve kendilerine olan güvenlerinin artması adına bu tür organizasyonlar oldukça büyük önem arz ediyor. Bu noktada özellikle ailelerimizin ve eğitimcilerimizin, çocukların meraklarını teşvik ederek, onları denemeye yönlendirmeleri potansiyellerini ortaya çıkarmalarında anahtar rol oynayacaktır. Ben bu vesile turnuvaya katılan tüm evlatlarımızı tebrik ediyorum. Başarılı olan öğrencilerimizi kutluyor, şimdiden iyi tatiller diliyorum” ifadelerini kullandı.
Satranc Akil Oyunlari Turnuvasi3

Başkan Alemdar Sakarya’nın LGS şampiyonlarını ağırladı Başkan Alemdar Sakarya’nın LGS şampiyonlarını ağırladı

Turnuvada 91 öğrenci yarıştı
Akıl oyunlarında Q-bitz kategorisinde Edip Okumuş, Küre kategorisinde Emir Abdullah Yıldız, Mangala kategorisinde Ali Mert Erdoğan, satranç yarışmasında ise 8 yaş altı kategorisinde Hasan Yağız Sevindik ve 8 yaş üstü kategorisinde Yusuf Keskin hediyelerin sahibi oldu. Oldukça heyecanlı geçen turnuvaya satranç kategorisinde 34 öğrenci, akıl oyunlarında ise 57 öğrenci olmak üzere toplamda 91 öğrenci katıldı.

 

Editör: Ayşen Kolçak