Alandüzü Mahallesi Muhtarı Erdem Yılgın’ın oğlu Miraç Yılgın’ın sünnet cemiyetiyle birlikte yapılan Alandüzü Sosyal Tesisleri’nin açılışına, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Erol Aydın, MHP Adapazarı İlçe Başkanı Recep Usta, AK Parti ve MHP teşkilat yöneticilerinin yanı sıra siyasiler, bürokratlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

alanduzunde_sosyal_tesis_sevinci2

Sosyal hayata dair her şey
Alandüzü Mahalle Muhtarı Erdem Yılgın’ın açılıştaki teşekkür konuşmasının ardından kürsüye çıkan Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, açılışa teveccüh gösteren herkese teşekkür etti. Başkan Işıksu, “Alandüzü Muhtarımız Erdem Yılgın kardeşimize ve ailesine cemiyetleri hayırlı ve mübarek olsun. Kıymetli muhtarımıza da gayretli çalışmaları için hassaten teşekkür ediyorum. Adapazarı’mızın yönetimini emanet almak için yola çıktığımızda hep şöyle demiştik. Adapazarı’mızı biz şehir insanı ile birlikte yönetmek istiyoruz. İstişareyi merkeze alarak, mahalle mahalle, sokak sokak insanımıza dokunan hizmetler sunmak istiyoruz demiştik.  Ve şimdi… “Sosyal hayata dair her şey…” anlayışıyla şehrin kalbi Adapazarı’mızın sosyal yaşamına değer katan hizmetleri birer birer hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. 

alanduzunde_sosyal_tesis_sevinci9

Kırsal mahallelere nitelikli projeler
Kırsal mahallelere sosyal tesisler kazandırarak hem mahallelerin önemli bir ihtiyacını karşıladıklarını, hem de Adapazarı’na sosyal projeler kazandırdıklarını söyleyen Başkan Işıksu, “Geçtiğimiz ay içerisinde Taşkısığı Sosyal Tesisleri’nin açılışını bir düğün cemiyeti ile gerçekleştirmiştik. Bugün de güzel bir sünnet cemiyeti ile birlikte Alandüzü Sosyal Tesislerimizin açılışını gerçekleştirmenin sevincini sizlerle paylaşıyoruz” diye konuştu.

alanduzunde_sosyal_tesis_sevinci6

Başkan Işıksu’dan ilave 7 sosyal tesis, 1 millet evi müjdesi
Taşkısığı ve Alandüzü’nden sonra Acıelmalık ve Çamyolu’nda Sosyal Tesislerinin de tamamlandığını belirten Işıksu, “Onların da açılışlarını yapacağız inşaallah. Nasip olursa Taşlık, Dağdibi, Karadere, Mahmudiye, İlyaslar, Karadavutlu ve Salmanlı mahallelerimize de sosyal tesisler kazandırmak istiyoruz. Taşkısığı ve Dernekkırı Millet Evlerimiz faaliyete geçti; açılışlarını da çok yakın zaman içerisinde yapacağız. Solaklar-Bileciler Millet Evi’mizde de çalışmalarımızı başlattık. Adapazarı Belediyesi olarak 2022 ve 2023 yıllarının temel atma ve açılışlarla çok bereketli olacağını vurgulamıştık ve hamdolsun açılışlarımız başladı. 84 mahallemizin tamamında sözlerimizi tutuyoruz ve hemşehrilerimizin teveccühlerine layık hizmetlerimizle gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Biz, şehrin kalbi Adapazarı’mızı çok seviyor ve Adapazarı’mızda hayat var diyoruz. Çalışmalarımızın tamamına destek olan AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Ali İhsan Yavuz, Milletvekillerimiz Çiğdem Erdoğan Atabek, Recep Uncuoğlu ve Kenan Sofuoğlu, MHP Grup Başkanvekilimiz Levent Bülbül, Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce, Cumhur İttifakı İl ve İlçe Başkanlarımıza, teşkilatlarımıza hülasa tüm dostlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

alanduzunde_sosyal_tesis_sevinci7

Yavuz: “Devasa yatırımlar sürüyor”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz da yaptığı konuşmada, “Ülkemizle, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile ne kadar övünsek gerçekten azdır. Devasa yatırımlar sürüyor. Dünya savunma sanayi yatırımlarımızı hayranlıkla izliyor. Bayraktar’lar göz kamaştırıyor. Yerli otomobilimiz TOGG çok yakında geliyor. İnsansız muharebe savaş uçağımız göklerde uçmaya başlayacak. Önümüzdeki yıl doğalgaz sisteme bağlanacak hedefini taşırken bir taraftan petrol arayışlarımız sürüyor, Kanal İstanbul çalışmaları devam ediyor. PKK, FETÖ ve diğer terör unsurları birer birer çökertiliyor. Allah’ın izniyle ideallerimiz sağlam ve yolculuğumuz uzun. Çok daha iyi noktalarda olacağız. Ülkemizde yatırımlar sürerken huzur coğrafyası Sakarya’mıza bakıyoruz. Alandüzü’müzde hemen 3 adım ötemizde devasa bir şehir hastanesi inşa ediliyor. 60 bin metrekare alanda 300 bin metrekare inşaat alanlı, tam 12 adet Yenikent Devlet Hastanesi düşünün aynı o şekilde çok büyük bir şehir hastanesine kavuşuyoruz. Acil Durum Hastanesi tamamlandı ve hizmete açıldı. Adliye Binamız Yenikent Bölgemizde 10 bin metrekareden 100 bin metrekareye çıkarak insanımıza daha konforlu hizmet sunmuş olacak. Yerelde de şehrimiz devasa yatırımlara ev sahibi olarak göz kamaştırıyor.

alanduzunde_sosyal_tesis_sevinci10
Adapazarı Belediye Başkanımız Mutlu Işıksu, sosyal belediyecilikte örnek ve çok özel çalışmaları hayata geçirmeye devam ediyor. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Alandüzü Sosyal Tesisleri tüm içerikleriyle hakikaten bölge insanımızın ihtiyaçlarına cevap veren nitelikte olmuş. Mutlu Başkanımızı yürekten alkışlıyor, açılışımızın hayırlar getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

alanduzunde_sosyal_tesis_sevinci8

alanduzunde_sosyal_tesis_sevinci7

alanduzunde_sosyal_tesis_sevinci5

alanduzunde_sosyal_tesis_sevinci3

alanduzunde_sosyal_tesis_sevinci4