Akyazı Belediyesi ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından başlatılan Yaz Spor Okulları’nın açılış programı dün Recep Tayyip Erdoğan Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Açılış programına Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, AK Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Ayhan Arslan, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztürk, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü AdemAltun, öğrenciler ve veliler katıldı.

11-83
6-18 yaş yaş arasındaki 3 bin öğrencinin 23 farklı branşta spor eğitimi gördüğü Yaz Spor Okulları’nın açılış programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Gençlik ve Spor İlçe Müdürü AdemAltun, Akyazı’da sporun gelişimi için Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Akyazı Belediyesi’nin ortaklaşa önemli çalışmalara imza attıklarını ifade etti.

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan ise, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile birlikte hayata geçirdiğimiz Akyazı Recep Tayyip Erdoğan Spor Kompleksimizdeyiz. Çocuklarımızın spora böylesine büyük ilgisini gördükçe bu tesisi ilçemize kazandırdığımız için bir kez daha mutlu oluyorum. İnşallah bu tesislerde Akyazı’nın geleceği olan bu çocuklarımızın arasından onlarca milli sporcu yetişecek. Bizler de onlarla gurur duyacağız” dedi.

6-289
Çocukların spora yönelmesi için her zaman önemsediklerini ifade eden Başkan Soykan, “Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz ile birlikte başlattığımız Yaz Spor Okullarımızda 3 bin öğrencimiz eğitim görecek. Bu çok güzel bir şey.  Akyazı Belediyesi olarak spor yapmak isteyen gençlerimizin her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

4-532
Sözlerinin devamında bir müjdeyi de paylaşan Başkan Soykan, “Spor Kompleksimizin içerisinde bulunan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nu Kurban Bayramı’na kadar ücretsiz bir şekilde vatandaşlarımızın kullanımına açmıştık. Kompleksin Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devir işlemleri devam ediyor. Bu devir işlemleri tamamlanana kadar vatandaşlarımız yüzme havuzunu ücretsiz bir şekilde kullanmaya devam edecekler” ifadelerini kullandı. Başkan Soykan’ın konuşmasının ardından program sporcuların gösterileri ile son buldu.

Avrupa Spor Haftası coşkuyla kutlandı Avrupa Spor Haftası coşkuyla kutlandı

2-739
Akyazı Belediyesi ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından başlatılan 6-18 yaş arası öğrencilere futbol, voleybol, basketbol, yüzme, masa tenisi, bilek güreşi, karate, güreş, okçuluk ve kick boks gibi 23 branşta spor eğitimleri verilecek olan Yaz Spor Okulları 28 Ağustos tarihine kadar devam edecek.