Akyazı Belediyesi’nin şirketi olan Akbelde A.Ş'de sosyal yardımlarla birlikte 10 bin lira maaş alan işçiler maaşlarının asgari ücretin altında kalmasına isyan ediyor

Akyazı Belediyesine ait Akbelde şirketinde işçiler düşük maaşlar nedeniyle zor günler geçiriyor. Bu ay başında asgari ücret yapılan zamla birlikte 11 bin 500 liraya yükseldi. Ancak Akbelde'de işçiler, zam yapılmadığı için maaşları asgari ücretin altında kaldı. 

Her geçen yıl alınan ücretler geriledi. Asgari ücret + yüzde 40 maaş alan işçilerin maaşları son 4 yılda sürekli eriyerek asgari ücretin altına kadar gerileri. Yemek parası, çocuk parası ve yakacak parası dahil olmak üzere 10 bin lira maaş alacaklar. Zam yapılmadığı gibi işçiler çalışırken ihtiyaçları olan giyim yardımlarını dahi alamıyor. 

Kira, gıda, giyim gibi temel harcamalar katlanırken maaşları asgari ücretin altında kalan Akbelde işçileri, kara kara düşünüyor. 

Sakarya’da belediye şirketleri içinde en düşük maaşı Akbelde işçileri alıyor. 13 bin nüfusu ile şehrin en küçük ikinci ilçesi olan Karapürçek'te dahi belediye işçileri uyzun yıllardır Akyazı'daki işçilerden daha fazla maaş alıyor. 

Akbelde işçileri, enflasyon ve zamlar nedeniyle geçinemediklerini belirterek maaşlarının acilen iyileştirilmesini istiyor. Ağustos ayında maaşların iyileşmesi beklenirken, işçiler son 4 yılda geriye giden maaşlara bakılırsa pek ümitleri bulunmuyor.

Hayvanları, sokak köpekleri tarafından telef edilen mahalleli isyan etti Hayvanları, sokak köpekleri tarafından telef edilen mahalleli isyan etti

AK Parti ilçe başkanına çağrı yapan işçiler maaşlarının iyileştirilmesini istiyor.

MARMARA'NIN EN DÜŞÜK MAAŞ VEREN BELEDİYESİ!
Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan
her fırsatta Marmara birincisi olduklarını vurgularken, Marmara’nın en düşük maaş veren belediye olarak yeni bir rekora imza atmış oldu.  / MedyaDetay.com