İKİ KERE KAZA GEÇİRDİ
Kaza, dün Adapazarı Şirinevler Mahallesi Adnan Menderes Caddesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, caddede seyir halinde olan S.Ş. idaresindeki 72 ABD 3** plakalı hafif ticari araç sürücüsü, yaya geçidinde vatandaşlara yol vermek için durdu.

AW933383_08
Bu sırada İ.N.Ö. (20) kontrolündeki motosiklet, yaya geçidinde duran araca arkadan çarptı. Çarpmanın etkisi ile yola savrulan ve ikinci bir kaza daha yaşayaşan kadın sürücü, yanından geçen cipin arkasına bağlı teknenin altında metrelerce sürüklendi. Durumun haber verilmesi üzerine bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan yaralı kadın hastaneye kaldırıldı.

AW933383_07
KAZA ANI KAMERADA
Öte yandan, akıllara durgunluk veren kaza anı, bir işletmenin güvenlik kamerasınca saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde hafif ticari araç sürücüsünün, yaya geçidinde vatandaşlara yol vermek için durması ve arkasından gelen motosikletin araca çarpması,  yola savrulan kadın sürücünün, cipin arkasına bağlı teknenin altında metrelerce sürüklenmesi yer aldı. Kaza anında çevredeki vatandaşların panikle olay yerine koştuğu anlar da görüntülere yansıdı.

AW933383_05
100 METRE KADAR SÜRÜKLEDİ
Kaza anını anlatan işletme sahibi Bayram Budak, “Hızlı akan bir trafik var burada. Yaya geçidi var ancak yayalar karşıya geçmekte zorlanıyor. Bunun için hamle yapmak zorunda kalıyor. Bu esnada araçlar çok ciddi ani frenler yapıyor. Dün de burada ani fren yapan bir araca arkasından gelen motosiklet duramadı ve çarptı. Ama işin kötü tarafı yola savrulan sürücüyü, tekne taşıyan bir römork altına alarak yaklaşık 100 metre kadar sürükledi. Hamdolsun kadın motosiklet sürücüsünün durumu iyi, kaskı ve ekipmanı tamdı. 112 ekipleri de hemen geldi ve hızlı şekilde müdahale etti. Sürücünün durumu iyi, bazı sıyrıkları var. Taburcu oldu ve bugün de yanımıza geldi, motosikletine sahip çıktığımız için bize de teşekkür etti” dedi.

AW933383_06
ZORLUKLA GEÇİYOR
Cadde üzerinde sürekli buna benzer kazaların meydana geldiğini ve bu duruma bir önlem alınması gerektiğini söyleyen Budak, “Bizim burada daha öncesinde buna benzer birçok kaza oldu. Yetkililere de ulaştırdık sorunu, bir uyarı sistemi yaptılar ancak ambulans yolu diye ışık koyamıyoruz dediler. Ama burada mutlaka bir üst geçit olması gerekir diye düşünüyorum. Buraya bir çözüm bulunulması lazım. Bu tarz olayları biz burada üzülerek takip ediyoruz. Hemen hemen her gün kaza oluyor burada. Bu yolun sorumlusu kimse, bura ile alakalı ciddi bir çalışma yapması gerekiyor. Yaya geçidi olmasına rağmen insanlar burada yolun karşısına zorlukla geçiyor” diye konuştu.

AW933383_04

AW933383_03

AW933383_02

Dikkatsizlik ve kural ihlalleri kaza getirdi Dikkatsizlik ve kural ihlalleri kaza getirdi

AW933383_01