YENİ PARTİ YÖNETİMİ

AK Parti yerel seçimlere dönük yol haritasını giderek netleştiriyor. 7 Ekim'de yapılacak AK Parti kongresi aynı zamanda yerel seçim startına da dönüştürülecek. Önce belediye başkan adayları açıklanacak, daha sonra da il il projeler vatandaş ile paylaşılacak. AK Parti'nin 7 Ekim'de yapılacak kongresinde yeni parti yönetimi belirlenecek. Bu yönetim aynı zamanda önümüzdeki mart ayında yapılacak yerel seçimlerde yarışacak adayları belirleyecek, seçim sürecini yönetecek. Kongrede yerel seçim çalışmaları için resmi start da verilmiş olacak.

TEMAYÜL YERİNE ANKET

Kongre sonrası önce büyükşehir belediye başkan adayları özel bir lansman ile kamuoyuna açıklanacak. Daha sonra da il ve ilçe belediye başkan adayları belirlenecek. Kasım ayına kadar tüm adayların netleşmesi hedefleniyor. AK Parti, seçim öncesi teşkilatlarda kırgınlık, sıkıntı yaşanmaması amacıyla belediye başkan adayları için temayül yoklaması yapmayı düşünmüyor. Bunun yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendi yaptırdığı anketlerle adayların halktaki karşılığına bakacak ve buna göre karar verilecek.

SAKARYA'DAKİ BAŞKANLARIN AKIBETİ!

Seçimi kazandıracak doğru adayın belirlenmesi için aday adayı anketleri düzenlenecek. Her il bazında anket sonucuna göre en çok oyu alan en az 2 aday adayın ismi genel merkeze sunulacak. Başkanların bu zamana kadar yaptıkları hizmetlerin halkta karşılık bulup bulmadığı anketlerle belli olacakken Sakarya'daki belediye başkanlarının akıbeti bu anketlerle belli olacak.

3 DÖNEM KURALINA TAKILANLAR

Belediye başkanlığı seçiminde 3 dönem kuralı uygulanması ile birlikte Sakarya'da 3 dönem kuralına takılan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım ve Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu'nun yeniden aday olarak gösterilip gösterilmeyeceği merak konusuydu. AK Partili kurmaylar tarafından seçmenin memnun olduğu ve 3 döneme takılan belediye başkanlarını yeniden seçilmeli teklifi ile başkanlara yeniden adaylık yolu gözüktü.

Dikbayır'dan Tank Palet tepkisi Dikbayır'dan Tank Palet tepkisi

KEFLİ'NİN ADAYLIĞINI ETKİLEYECEK Mİ!

Kaynarca Belediye Meclisi'nin 3 AK Partili üyesinin aynı zamanda meclis üyesi olan başkan yardımcısı Ali Akgünoğlu'nun görevden alınmasını istemeleri ile başlayan süreçte önceki gün AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Ali İhsan Yavuz, Kaynarca'ya gitmiş durumun çözümü için harekete geçmişti. Kaynarca'da yaşanan bu olayın yerel seçimlerde başkan Murat Kefli'nin adaylığını nasıl etkileyeceği merak ediliyor.