KENDİLERİNİ TANITTI

AK Parti Sakarya İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen toplantıda, 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için AK Parti Sakarya’dan Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıklayan 74 kişi kendini iki dakika süre ile katılımcılara tanıttı. AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’in açılış konuşması ile başlayan Aday Adayı Tanıtım Programına; Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Milletvekili Aday Adayları, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

1.1-4

EN GÜZEL ADANMIŞLIK

AK Parti’nin, yerelden genele yürüyen bir hareket olarak siyaset arenasında yerini aldığını ifade eden İl Başkanı Yunus Tever, “94 Yılında İstanbul’un makûs talihini değiştiren liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın akılla gönülü, çalışkanlıkla üretkenliği, tevazuuyla hizmeti ve İstanbul’la sevdasını buluşturması yerel yönetimlerde açtığı çığır bütün adaylarımız için muhteşem bir örnektir. Bu örnek her zaman bir meşale gibi yolumuzu ebediyen aydınlatacaktır. Bizim için AK Parti saflarında yer almak, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği istikamette yol yürümek en güzel adaylık, en güzel adanmışlıktır.

DSC_1569

Kesin sonuçlar 1 Haziran'da ilan edilecek Kesin sonuçlar 1 Haziran'da ilan edilecek

TEŞEKKÜR EDİYORUM

Bu süreçte birbirinden değerli 74 arkadaşımız teveccüh göstererek AK Parti’mizden Milletvekili görevini üstlenmek için Aday Adaylığı müracaatında bulundu. “Halka hizmet Hakka hizmettir” anlayışı ile yola çıkan tüm aday adaylarımıza partimize olan ilgileri ve destekleri için teşekkür ediyorum. AK Parti, Türkiye'deki her düşüncenin, ülkemiz ve milletimiz için çalışan her ferdin kendine yer bulabildiği bir partidir. 8 kişilik listemizde hangi isimler olursa olsun hep birlikte el ele, omuz omuza ve gönül gönülle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 14 Mayıs’ta Sakarya; Allah’ın izni ve hemşerilerimizin desteğiyle çok yüksek bir ses ile AK Parti diyecek, Cumhur İttifakı diyecek, Recep Tayyip Erdoğan diyecek inşallah. Çünkü biz Sakarya’yız her zaman bize yakışanı yaptık ve yine yapacağız” ifadelerine değindi.

DSC_1567

SAKARYA’YA KATKI

Mevlana İdris’in ‘Ol dedin olduk senden, gel dedin geldik sana, başımız yerde’ dizeleriyle sözlerine başlayan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce: “14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan seçimlere kısa bir süre kala aday adaylarını tanımak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Birbirinden değerli milletvekili aday adaylarımız; Öncelikle Sakarya’mıza katkı sağlamak için gösterdiğiniz teveccühten dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

DSC_1563

İNANCIMIZ TAMDIR

Sakarya’mız için seçilecek olan 8 milletvekilimizin; Davamızın tüm sorumluluğunu bileceğine, karşılık beklemeksizin ülkemizin faydasına çalışacağına, hemşerilerimizin derdiyle dertleneceğine ve derdine derman olacağına inancımız tamdır. Rabbim emeklerinizi, çabalarınızı hayırlı eylesin. 20 yıldır ülkemize, devletimize katma değer katarak çalışmalarımızı sürdürdüğümüz gibi bu seçimden sonra da sürdürmeye “Türkiye için, Sakarya için hemen şimdi!” diyerek devam edeceğiz. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, her birinizi Allah’a emanet ediyorum” ifadelerine değindi. Akabinde 74 Aday Adayına iki dakikalık söz verilerek devam edilen Aday Adayı Tanıtım Toplantısı toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

DSC_1562

İŞTE ADAYLAR

2023 Milletvekilliği Seçimleri için AK Parti’den Aday Adayı olarak başvuranlar; Hanife Yayla, Turan Kahveci, Muhammed Ali Başer, Recep Hacıeyüpoğlu, Fatih Yardımcıoğlu, Levent Omaylı, Lütfi Bayraktar, Zeki Toçoğlu, Erdal Tarhan, Akif Adnan Dizer, Ayşe Tuğba Burucu, Özcan Bol, Büşra Duygu Alptekin, Nuri Oktay, Yusuf Demir, Enes Erkan, Serpil Başer, Fatih Kıcır, Murat Kaya, Ali İhsan Bilaloğlu, Fatma Tunca, Osman Çelik, Nur Gülşan, Aziz Koç, Abdullah Şirin, Ali İnci, Ali İhsan Ürküt, Mücahit Akpınar, Fazilet Durmuş, Mesut Ertaş, Şenol Rafet Mustafa, Gürcan Doğan, Ahmet Genç, Muhammet Durmaz, Ayşe Şendoğan, Mustafa Ak, Süleyman Akbalık, Kürşat Kılıç, Emre Uludağ, Erol Aydın, Adem Bilgen, Salih Rıdvan Üçüncü, Melisa Bülbül, Ömer Talha Kaymak, Süleyman Arslan, Muhammet Gökhan Kilit, Osman Karataş, Ebrar Nur Baki, Ertuğrul Kocacık, Zeynep Makbule Akyüz, Tuğba Akkar Şen, Halime Aykılıç Yeni, Resül Dalkıran, Taha Eren Tuğrul, Ömer Faruk Bürtek, Birsen Göktaş, Ersin Uğral, Murat Çınar, Cihad Gökdemir, Orhan Tanyel, Rahmican Şeşen, Nevin Kasap, Dursun Ali Mollaoğlu, Ferruh Tuzcuoğlu, Ali İhsan Yavuz, Çiğdem Erdoğan Atabek, Recep Uncuoğlu, Muhammet Yasin Bilgin, Ömer Erdem, Ayfer Duran, Sinan Yavuz, Büşra Yel, Arzu Özkan, Öner Çetinkaya.

DSC_1556DSC_1555DSC_15541.6-1