AGD Sakarya Şubesi, Adapazarı, Taraklı ve Geyve ilçelerinde "Değişmeyen gündemimiz Gazze- Şehitler Gecesi" isimli programı, kalabalık katılımla gerçekleştirdi.

Son olarak Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa da çok sayıda AGD üyesi ve davetliler katıldı. Burada bir konuşma yapan AGD Sakarya Şube Başkanı Celal Aydın, 7 Ekim'den bu yana devam eden siyonist işgalin Gazze'deki soykırımının unutulmaması gerektiğini vurguladı. 
Agd Gazze Programi2

GÜNDEMDE KALMALI
Filistin'de yaşananların gündemin en üst sırasında olması gerektiğini belirten Aydın, "Siyonist işgal şebekesi, Gazze’de ve Filistin’in diğer bölgelerinde bu vahşeti tüm hızıyla devam ettirmektedir. Sergilenen vahşet tablosu, katliam ve soykırım uygulaması neredeyse canlı yayınlarla tüm dünyanın, hepimizin gözü önünde icra edilmektedir.
Gazze'de yaşanan insanlık dramı, sadece bir bölgesel sorun değil, tüm dünyanın ortak sorunudur. Toplum olarak, bu acı gerçeği görmezden gelmemeli ve elimizden geldiğince Filistin halkına destek olmalıyız. Gazze'nin insansızlaştırılması ve kalıcı bir siyonist işgalin hedeflenmesi, uluslararası toplumun birlik olma ve bu zulme karşı durma zamanı olduğunu gösteriyor. Gazze'deki bu acil durumu gündemimizden düşürmemeli ve sürekli olarak üzerine konuşmalıyız. Filistinli kardeşlerimize destek olmak, duyarlılığımızı her platformda sergilemek, yerel seçimlerden diğer gelişmelere kadar her alanda Gazze'yi hatırlamak, asli sorumluluklarımız arasında olmalıdır. Unutmayalım ki, sessiz kalmak, zulme ortak olmaktır" dedi.
Agd Gazze Programi4

BOYKOT ÇAĞRISI
Siyonist işgal rejimine karşı etkili bir yaptırım olarak boykot çağrısına kulak verilmesi gerektiğine dakkit çakan Aydın, "İşgal altındaki topraklarda faaliyet gösteren veya siyonist işgal rejimine destek sağlayan şirketleri boykot etmeliyiz. Bu, kişisel tüketim alışkanlıklarını gözden geçirme ve adil ticareti destekleme fırsatını da beraberinde getirir. Boykot, sadece bir protesto yöntemi değil, aynı zamanda toplu bir çaba ile dünya genelinde değişim yaratma potansiyeline sahip güçlü bir araçtır.
Biz bu süreçte AGD olarak, Gazze'nin ve Kudüs'ün durumunu sürekli gündemimizde tutarak, bu meseleye karşı duyarlılığımızı ve sorumluluğumuzu yerine getirmeye devam edeceğiz" diye konuştu.
Agd Gazze Programi3

AGD'nin 6 ilçede gerçekleştirilecek programı, 7 Mart Perşembe günü Serdivan'da saat 20.00'da  Büyükşehir Sosyal Gelişim Merkezinde,  2 Mart Cumartesi saat 20.00'da Arifiye Kültür Merkezinde ve 5 Mart Salı saat 20.00'da Ferizli TİS Halit Narin İlkokulunda devam edecek. 

Agd Gazze Programi5