MÜSAİD binasında gerçekleştirilen toplantıda 48. Dönem  planlamaları masaya yatırıldı. Toplantıyla ilgili bilgilendirmelerde bulunan Anadolu Gençlik Derneği Erenler Temsilciliği Başkanı Muhammed Öztopaloğlu, 47. Dönemde yaptıkları çalışmaların oldukça bereketli geçtiğini, yaptıkları çalışmaların gençler üzerinde olumlu etkiler göstermesinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Ortaokullar ile Liseler nezdinde Kaşif ve Karavan grupları oluşturarak çalışmalar yürüteceklerini beyan eden Muhammed ÖZTOPALOĞLU; "Kaşif gruplarımız ortaokul öğrencilerimizin hem manevi eğitim alabilmeleri hem de okul derslerinde başarılı olabilmeleri için belirli düzeye ulaşmış bir eğitimciyle bir araya getirilerek bir müfredat çerçevesinde haftalık eğitim ve etkinlikler yapacak. Liselerimiz nezdinde de karavan gruplarımız olacak. Kaşif gruplarımız için kayıt yaptırmak isteyen kardeşlerimiz 0 553 346 50 49 numaralı hattan Eyüp Karaca'ya, Karavan grupları içinse 0 534 720 58 98 numarasından Abdulhalık Erdoğan'a ulaşabilirler“ diye konuştu.

Bu dönemin de geçmiş dönemler gibi gençlere dokunan, manevi hassasiyetlerin öncelikli olduğu, birlik, beraberlik ve kardeşliği pekiştirici faaliyetler barındıracağını beyan eden ÖZTOPALOĞLU; "Ortaokul ve Liseler düzeyinde yaptığımız faaliyetlerle gençlerimizin bilinçli bireyler olmaları yönünde çalışmalar yürütüyoruz. Gerek haftalık sohbetler, gerek sabah namazı buluşmaları, gerekse eğlenceli oyunlar, yarışmalar barındıran faaliyetlerimizle gençlerimizin hayatına dokunmaya çalışıyoruz. Bundan öncelerinde olduğu gibi 48. Dönemimizde de gençlerimizin tercihi Anadolu Gençlik Derneği altında faaliyetlere katılmak olacak inşallah" diyerek sözlerini noktaladı.