AĞUSTOSTA BAŞLIYOR
Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası Türkiye bu kez de yerel seçimlere hazırlanıyor. Mart 2024'te yapılması planlanan yerel seçimler için ise siyasi partiler çalışmalarına başladı. AK Parti'de de yerel seçimler için aday belirleme çalışmaları ağustos ayından itibaren başlayacak. Hürriyet’ten Ebru Karatosun’un haberine göre, 3 dönem veya daha fazla belediye başkanlığı yapan isimlerin yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceği ile ilgili süreç ise ağustos ayında yapılacak MYK toplantısında belirlenecek.

Kadın Platformu'ndan İYİ Parti'ye ziyaret Kadın Platformu'ndan İYİ Parti'ye ziyaret

ERDOĞAN KARAR VERECEK
MYK toplantısında, söz konusu belediye başkan adaylarının yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceği ve nasıl bir yol izleneceğiyle ilgili konuya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karar verecek. Parti kurmayları, milletvekili ve kabinede büyük değişimler yapan Erdoğan’ın aynı şekilde belediye başkanlarında da bölge halklarının değişim beklentisine karşılık vereceğini ifade ediyor.

BUGÜN BİR ARAYA GELECEK
Öte yandan AKP'de yerel seçimler için oluşturulan strateji ekibinin kampanya sürecinin belirlenmesi için çalışmalarına başladığı belirtilirken AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Genel Sekreter Fatih Şahin ile Genel Başkan Yardımcıları Ali İhsan Yavuz, Hamza Dağ, Mustafa Şen, Çiğdem Karaaslan, Yusuf Ziya Yılmaz, Ömer İleri, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler ve Grup Başkanvekilleri Özlem Zengin, Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Leyla Şahin Usta’dan oluşan ekibin bugün bir toplantı yapacağı öğrenildi.