Adapazarı Belediyesi tarafından düzenlenen ve Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç'ın makamında geçirdiği kalp krizi sonrasında vefatı nedeniyle ertelenen Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu'nun 102. Yılı etkinlikleri hafta sonu büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

F0hqv6sXgAAJ9-v
Etkinlikler Cumartesi günü ilk olarak kurtuluş kahramanlarından Halit Molla'nın Söğütlü'deki mezarlığında anma programı gerçekleştirildi. Anma programının ardından Ferizli'den başlayan ve Tarihi Uzun Çarşı'ya kadar devam eden kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

F0hqv6pWIAIr85i
Kortej yürüyüşüne AK Parti Sakarya Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti İlçe Başkanları, AK Parti teşkilatları da katlım sağladı. Kortej yürüyüşüne vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi. Protokol üyeleri kortej yürüyüşü esnasında vatandaşlara karanfil dağıttı. Kortej yürüyüşünün ardından tüm camilerde kurtuluş kahramanları için sela okunurken Orhan Cami, Şerefiye Cami ve Yeni Camii'de Mevlid-i Şerif okunarak vatandaşlara ikram da bulunuldu. 

F0hqv6oXgAEjKkS
"DUALARLA ANARAK GÜNE BAŞLADIK"
Etkinlikler hakkında açıklama yapan Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, "Adapazarı'mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 102’nci yılı kutlu olsun Kurtuluş kahramanımız Halit Molla ve arkadaşlarını dualarla anarak güne başladık. Tarihi Uzunçarşı'mızdan Orhan Camii'mize kurtuluş yürüyüşümüzü hep birlikte gerçekleştirdik. Kıymetli esnafımızla selamlaştık, muhabbetimizi tazeledik. Mehteran, kurtuluş salâsı ve mevlid programları ile ecdadımızı, o günleri yâd ettik. Bizimle olan, kalpleri Adapazarı için çarpan herkese teşekkürlerimizle" dedi.

F0haE2IXwAEfWmE
"RAHMET VE SAYGIYLA ANIYORUM"
Kurtuluş etkinliklerine katılarak kurtuluş kahramanlarını rahmet ve saygıyla yad ettiklerini belirten Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de, "Adapazarı'mızın kurtuluşunun 102. yıl dönümü vesilesiyle kortej yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Dünyanın göz bebeği, medeniyet başkenti Anadolu’nun her bir karış toprağını muhafaza edebilmek için can veren şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum" ifadelerine yer verildi.

F0hqwv0XoAESA1_
KONSERLERE ÜCRETSİZ ULAŞIM
Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Poyrazlar'da gerçekleştirilen Ekin Uzunlar ve Rafet El Roman konserlerine ücretsiz ulaşım sağlanacak.  

Yüce'den yağış sonrası bir müjde bir çağrı Yüce'den yağış sonrası bir müjde bir çağrı

F0hqv6uX0AEEMVb