YETKİLİLERDEN BİLGİ

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ve Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Karaman Mahallesi ve 15 Temmuz Camili Mahallesi muhtarlarıyla birlikte inşaatları gezerek devam eden çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

adapazarı okul öncesi yatırımları (6)

HIZLI BİR ŞEKİLDE

Okul öncesi eğitim kademesinin eğitimde fırsat eşitliği açısından çok büyük öneme sahip olduğunu belirten Müdür Savaşçı, söz konusu okulların inşaat çalışmalarının hızlı bir şekilde tamamlanarak öğrencilerin hizmetine açılacağını ifade etti.

Savaşçı’dan LGS öncesi öğrencilere önemli tavsiyeler Savaşçı’dan LGS öncesi öğrencilere önemli tavsiyeler

adapazarı okul öncesi yatırımları (1)

ÜCRETLER KALDIRILDI

Okul öncesinde 5 yaş okullaşma oranının %100’e ulaştırılması hedefi doğrultusunda Sakarya’nın birçok bölgesinde anaokulu inşaatlarının devam ettiğini belirten İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, 2023-2024 eğitim-öğretim yılında okul öncesi eğitimle ilgili tahsil edilen ücretlerin Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından kaldırıldığının müjdesini verdi.

adapazarı okul öncesi yatırımları (4)

MEMNUNİYET

Öğrencilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak donanımda ve en iyi imkânlara sahip 8'er derslikli toplam 4 anaokulunun Adapazarı’nın Karaman, Korucuk ve 15 Temmuz Camili mahallelerinde okul öncesi eğitimin kalitesinin artırılması yönünde olumlu katkılarının olacağından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

adapazarı okul öncesi yatırımları (3)

EN BÜYÜK HEDEF

Karaman Mahallesi Muhtarı Mustafa Çalık ve Korucuk Mahallesi Muhtarı Cevdet Koçak’a eğitime verdikleri destek için teşekkür eden Müdür Savaşçı, okul öncesi eğitimin herkes için ulaşılabilir olmasının en büyük hedeflerinden biri olduğunu belirtti.

adapazarı okul öncesi yatırımları (2)adapazarı okul öncesi yatırımları (5)