İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Adapazarı Maltepe Mahallesinde, yıkım kararı sonucu yıkılan 10 derslikli okulun yerine, 26,1 milyon TL bedelle 16 derslikli yeni bina yapılıyor. Yavuz Selim İlkokulu ve Ortaokulunun 28 Aralık 2023 tarihinde tamamlanması ve 2023-2024 eğitim-öğretim yılının 2. döneminde faaliyete geçirilmesi planlanıyor.
egitim_yatirimlari2

Hızırtepe Mahallesinde, yıkımı yapılan eski yetiştirme yurdu binasının bulunduğu arsa üzerinde, 33 milyon TL bedelle 24 derslikli yeni okul binası yatırımı devam ederken binada ayrıca 4 de anasınıfı bulunuyor. Okulun tamamlanma ve geçici kabul aşamasında olduğu ve 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başı itibariyle faaliyete geçirilmesi yönünde çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Erenler ilçesi Tepekum Mahallesinde, yıkım kararı sonucu yıkılan 8 derslikli okulun yerine, 22,3 milyon TL bedelle yeni okul binası yükseliyor. Aynı arsa üzerinde bulunan binanın genel tadilatı yapılarak 4 derslikli anaokulu da eğitime hazır hale getiriliyor. Binası yıkılan Mehmet Nuri İlkokulu yeni binasının 10 Ağustos 2023 tarihinde tamamlanması ve 2023-2024 eğitim öğretim yılının başı itibariyle faaliyete geçirilmesi planlanıyor.
egitim_yatirimlari3

Eğitim yatırımlarını yerinde inceleyen Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, “Şehrin kalbi Adapazarı’mızda eğitim yatırımları da hızla devam ediyor. Eğitimde daha yüksek başarılar için hep birlikte daha nice emeklere, daha nice eserlere” diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.
egitim_yatirimlari4
İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı da, “Eğitim yatırımları hızla devam ediyor. İhtiyaçlar doğrultusunda modern eğitim yapılarıyla ilimize yeni eğitim tesisleri kazandırabilmek için var gücümüzle sahadayız, var gücümüzle çalışıyoruz. Evlatlarımız için sosyal donatılarıyla birlikte güvenli binalar inşa ediyoruz. Neslimizin ihyasına da büyük katkı sağlayacak eğitim yatırımlarının hayata geçirilmesinde şehrimizi ziyaretlerinde büyük yatırım müjdeleri veren Bakanımız Sayın Mahmut Özer'e, katkı ve desteklerinden dolayı Sayın Valimiz Çetin Oktay Kaldırım'a, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce'ye ve Adapazarı Belediye Başkanımız Mutlu Işıksu’ya şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
egitim_yatirimlari5