Meclis toplantısında konuşan Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Mart ayının bir çok önemli günü içinde barındırdığını söyleyerek, bu önemli günleri tek tek kutladığını söyledi. Özellikle 21-26 Mart Dünya Ormancılık Gününe dikkat çeken Başkan Işıksu, 100 bin fidan diktiklerini, gayretle devam edeceklerini belirtti.
Yine Mart ayı içinde 25 Mart’ın Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefat yıldönümü olduğunu hatırlatan Işıksu, “İmansız, ezansız, devletsiz, bayraksız, hürriyetsiz Türk olmaz diyen, yaşamı hepimiz için örneklerle dolu lider Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle ve saygıyla yad ediyoruz” şeklinde konuştu. 

adp_meclis2

Berat Kandili ve Ramazan-ı Şerif
17 Mart Berat Kandili’ni tebrik eden ve 2 Nisan Ramazan Başlangıcına dikkat çeken Başkan Mutlu Işıksu, “Mübarek 3 Aylardan Şaban ayındayız. Rahmet ve bereket günlerindeyiz. 17 Mart Perşembe günü de Berat Kandili’ni idrak edeceğiz inşaallah. Hayra ve berekete, sıkıntılardan feraha kavuşmamıza ve insanlığın huzuruna vesile olmasını Allah’tan temenni ediyoruz. Nisan meclisimizden hemen önce, 2 Nisan’da Ramazan-ı Şerif ayına giriyoruz. Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem azabından kurtuluşa vesile olan Ramazan ayınızı şimdiden tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

adp_meclis3

Başkan Işıksu, konuşmasında ayrıca Adapazarı Belediyesi’nin projelerinde gelinen son aşamalardan bahsetti; şehrin merkezinde planlanan mega proje ilgili düşüncelerini paylaştı. Konuşmaların ardından meclis gündemine geçildi. 4 maddelik gündemle toplanan mecliste, 3 madde oy birliği ile 1 madde ise oy çokluğu ile kabul edildi. Bir sonraki meclis toplantısı, 4 Nisan Pazartesi saat 14.00’da gerçekleştirilecek.