ORGANİZASYON TÜZÜĞÜ NETLEŞTİ
Adapazarı Belediyesi tarafından çocuk ve gençlerin boş zamanlarını spor yaparak değerlendirmelerini sağlamak, zararlı alışkanlık edinmelerinin önüne geçmek ve sağlıklı bireyler olarak topluma kazandırmak amacıyla düzenlenen Mahalleler Arası Minikler Futbol Turnuvası’nın 18’incisi başlıyor. Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem ile birlikte turnuvaya iştirak edecek mahalle muhtarları ile buluşarak turnuva tüzüğü netleştirildi.  

TFF, 2. ve 3. Lig yayıncısıyla sözleşmeyi tek taraflı feshetti TFF, 2. ve 3. Lig yayıncısıyla sözleşmeyi tek taraflı feshetti

6-109
HAYATA DOKUNAN HİZMETLER
Adapazarı Belediyesi tarafından hayata geçirilen Dernekkırı Millet Evi’nde gerçekleştirilen, Belediyenin Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Safa Başer, Muhtarlık İşleri Müdürü Süleyman Durmaz ve Kültür İşleri Müdürü Murat Acar’ın hazır bulunduğu toplantıda, mahalleler arası minikler futbol turnuvasının detayları konuşuldu. Turnuva ile ilgili değerlendirmede bulunan Çelikel, “Başkanımız Mutlu Işıksu’nun liderliğinde göreve başladığımız ilk günden itibaren, her alanda önemli çalışmaları hayata geçirdik, geçirmeye devam ediyoruz. Eğitime, kültüre, sanata, spora, her anlamda hayata dokunan hizmetleri hemşehrilerimize sunuyoruz. Bu güzel ortamda muhtarlarımızla yeni bir futbol turnuvamızın istişaresini yapmak da bu çalışmalarımızın bir nişanesi olduğunu düşünüyorum. Organizasyonumuzun tüzüğünü netleştirmiş olduk. Hayırlı olmasını diliyoruz.” diye konuştu.

5-134
ERDEM’DEN TEŞEKKÜR
Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem ise yaptığı konuşmada, Adapazarı’na yapılan hizmetler ile birlik ve beraberliği kuvvetlendiren mahalleler arası minikler futbol turnuvası için Başkan Mutlu Işıksu ve Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel ile emeği geçen herkese teşekkür etti.

2-261
KATILIM ŞARTLARI
2010 ve sonrası doğumlu çocuklardan oluşan Adapazarı ilçesi sınırları içerisinde yer alan mahalle takımları, mahalle muhtarlarının liderliğinde turnuvaya katılabilecek. Müsabakalara belgeleri teslim edilmiş ve uygun bulunmuş olan sporcular iştirak edecek.

Müsabakalara katılacak çocuklar fotoğraflı ve okul onaylı öğrenci belgesi, veli izin belgesi ve ikametgâh örneğinden oluşan belgeler Adapazarı Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’ne eksiksiz olarak teslim edilecek. Her mahalle takımı kendi sınırları içerisinde ikamet eden sporculardan oluşacak.

Yeterli sayıda sporcu bulunmayan iki mahalle birlikte 1 takım oluşturarak turnuvaya katılabilecek. Turnuvanın başlangıç tarihi çok yakında kamuoyu ile paylaşılacak.