YAZ DÖNEMİ BAŞLIYOR

Adapazarı Belediyesi, yaz dönemi boyunca eğitim ve sosyal faaliyetlerle dolu bir programla, şehrin her kesiminden bireylere hitap etmeye devam ediyor, Bilgi Evleri ve Millet Evleri'nde düzenlenecek ücretsiz kurslarla eğitimde fırsat eşitliğini sağlamayı hedefliyor. Çocuklar ve yetişkinlere yönelik geniş yelpazede sunulan kurslarla, kişisel gelişim ve beceri kazanımı desteklenecek.

Bilgi Evleri Millet Evleri Sm

ZENGİN EĞİTİM SEÇENEKLERİ

Çocuklara yönelik kurslar arasında Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri, İngilizce, Almanca, satranç, akıl oyunları, resim, jimnastik, robotik kodlama gibi çeşitli alanlar bulunuyor. Ayrıca, LGS'ye hazırlanan 8. sınıf öğrencileri için özel hazırlık kursları da mevcut.

Bilgi Evleri Millet Evleri Sm2

YETİŞKİNLERE YÖNELİK KURSLAR

Yetişkinler için ise giyim, dikiş, el sanatları, ahşap boyama, çini, kitap atölyesi, deri çanta yapımı, örgü, jüt ip, seramik, kitap atölyesi, pilates ve daha birçok kurs seçeneği sunuluyor. Bu kurslar hem kişisel gelişimi desteklemeyi hem de çeşitli el becerilerini kazandırmayı amaçlıyor.

Mutlu Işıksu-3

KURS MERKEZLERİ

Kurslar, Adapazarı'nın farklı noktalarında yer alan Camili Bilgi Evi, Taşkısığı,  Bileciler Solaklar Millet Evi, Yağcılar Bilgi Evi, Kömürlük Bilgi Evi, Dernekkırı Millet Evi ve Merkez Bilgi Evi'nde gerçekleştirilecek. Her merkezde, çocuklar ve yetişkinler için özel olarak tasarlanmış programlar yer alıyor.

I M G 6250

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Kurslar, Adapazarı'nın farklı bölgelerinde bulunan Camili Bilgi Evi, Bileciler-Solaklar Millet Evi, Yağcılar Bilgi Evi, Kömürlük Bilgi Evi, Dernekkırı Millet Evi ve Merkez Bilgi Evi'nde (Yuvam Sokak) gerçekleştirilecek. Kurslara kayıtlar sınırlı kontenjanla yapılacak olup, detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar aşağıdaki irtibat numaralarından bilgi alabilecek.

I M G 6251

BAŞKAN IŞIKSU’DAN DAVET

Eğitim ve sosyal faaliyetlerle dolu bir yaz için tüm Adapazarı halkını kurslara katılmaya davet eden Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, “Belediyemizin düzenlediği bu kurslarla hem çocuklarımızın hem de yetişkinlerimizin yaz dönemini verimli geçirmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Eğitimde fırsat eşitliğini destekleyerek, milletimizin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak için tüm vatandaşlarımızı kurslarımıza katılmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir çalışanlarına ‘Sıfır Atık’ eğitimi Büyükşehir çalışanlarına ‘Sıfır Atık’ eğitimi

Bilgi Evleri Millet Evleri Sm12Bilgi Evleri Millet Evleri Sm11Bilgi Evleri Millet Evleri Sm9Bilgi Evleri Millet Evleri Sm10Bilgi Evleri Millet Evleri Sm8Bilgi Evleri Millet Evleri Sm6Bilgi Evleri Millet Evleri Sm7Bilgi Evleri Millet Evleri Sm5Bilgi Evleri Millet Evleri Sm3Bilgi Evleri Millet Evleri Sm4

Editör: Zhantor Jateey