Üniversite okuduğu İstanbul’dan Sakarya’ya ailesinin yanına gelen 21 yaşındaki M.K., Erenler ilçesinde şehir içi yolcu minibüsünde şoför S.S.Y. tarafından elleri arkadan bağlanarak cinsel taciz teşebbüsüne ve darp olayına maruz kaldı. Yaşanan olayın ardından gözaltına alınan şüpheli tutuklanırken acılı anne kızının yaşadığı iğrenç olayı gözyaşlarıyla anlattı. Acılı anne Sevgi K. kızının telefonuna ulaşamayınca aramaya çıktığını ve düşüp yaralandığını söyledi. Acılı anne, kızının psikolojisinin bozulduğunu da dile getirdi. 

Genc_kiza_cinsel_taciz_tehsetini_yasatti (1)
“EMELLERİNE ALET ETMEYE ÇALIŞMIŞ!”
Kızının yaşadığı iğrenç olayı gözyaşlarıyla anlatan acılı anne Sevgi K., “Ben çocuğumu o sabah İstanbul’a sapasağlam gönderdim, Allah’a emanet ettim. Kızım psikoloji bölümü okuyor. Akşam saat 11 oldu, telefonuna hala ulaşamıyordum. Anne yüreği başında bir şey olduğunu hissettim. Daha sonra babasına söyledim. O da gitti dışarıya baktı ama maalesef yok. Kalbimi en fazla sızlatan nokta şu oldu; ben aramaya çıktım ve olay bölgesinden 5 dakika mesafede ayağım takıldı düştüm yüz üstü. 5 dakika ileride benim kızımı, minibüs şoförü aracın kapılarını kapatmış, ışıkları söndürmüş emellerine alet etmeye çalışmış ve benim kızım da mücadele etmiş. Bu olayın olduğu yer insanların geçtiği yer. Benim kızımın elinde termosu vardı, ağır bir şey. Onu camlara vurmuş, bağırmış ve çağırmış ama hiçbir insan tepki vermemiş. Arabanın içerisinde benim çocuğumun elini bağlamış, ağzının üzerine basmış emellerini gerçekleştirebilmek için. O esnada kızım bırak diye yalvarmış, ‘anneme götür, annem beni merak eder’ diye. O lafın üzerine benim çocuğuma sürekli yumruklar atmış ve emellerini gerçekleştirmiş” dedi.

Genc_kiza_cinsel_taciz_tehsetini_yasatti (4)
“KIZIMIN ÖLÜSÜ GELEBİLİRDİ”
Acılı anne, “Çocuğum psikoloji okuduğu için onu terapi etmeye çalışmış, 'Yapma' demiş, 'senin annen, bacın yok mu? Kuvvetin bana mı yetiyor' demiş. Bunu der demez daha çok dövmeye başlamış. Benim çocuğumun ellerindeki kelepçeyi çözüyor ve diyor ki, 'Eğer bunu anlatırsan ailene, seni öldürürüm. Arkana bakmadan kaç git' çocuğum iniyor biraz yürüdükten sonra arakasına bakıyor ve plakayı alıyor. Benim kızımın ölüsü gelebilirdi. Ben şu anda psikolojik destek alacağım, alsam ne olur? Bu beynimdeki iki saatlik olay hayatımdan ömrümü götürdü, ölsem bundan iyiydi. Bir evlat kolay yetiştirilmiyor, susmayacağım. Bunu yapandan suç duyurusunda bulunacağım bu pislik şuan içeride. 20, 30, 50 yıl acaba benim çektiklerimi geri getirebilirler mi? Getiremezler” diye konuştu.

Acili_anne_igrenc_olayi_anlatti
“KAÇARAK AİLESİNİN EVİNE SIĞINMIŞ”
Sakarya kadın platformu sözcüsü Yasemin Eyüpoğlu, “28 Kasım akşamı İstanbul’daki bir üniversitede eğitim gören M.K. isimli genç kız Sakarya’da yaşayan ailesinin evine geldikten sonra Erenler İlçesinde ailesinin yaşadığı eve gitmek için bindiği minibüs sürücüsü S.S.Y’nin cinsel amaçlı saldırısına uğramıştır. M.K. isimli genç kızın ellerini bağlayıp cep telefonunu elinden alan S.S.Y. kıza tecavüz etmek istemiş genç kız karşı koyunca feci şekilde darp edildiği minibüsten kaçarak ailesinin evine sığınmış ve yaşadıklarını anlatmasının ardından fenalaşıp hastaneye kaldırılmıştır. Dün akşam saatlerinde Adapazarı’nda kaçmak üzereyken polisler tarafından yakalanan şüpheli şoförün 30 suç kaydı olduğu hırsızlık nedeniyle girdiği hapisten 8 gün önce çıktığı ortaya çıkmıştır” derken, Sakarya Barosu Kadın Hakları Komisyonu üyesi avukat Birke Varol, “Dosyaya ilişkin incelemelerimiz detaylı şekilde başlayacaktır. İlk aşamada şüphelinin tutuklandığı bilgisini aldık. Yarından itibaren dosyaya kadın hakları merkezi olarak müdahil olacağız ve Sakarya Barosu olarak sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız” diye konuştu.

Acili_anne_igrenc_olayi_anlatti1
NE OLMUŞTU?
Sakarya'da Pazartesi gecesi 00.30 sıralarında yaşanan olayda, üniversite okuduğu İstanbul'dan geldikten sonra aile evine gitmek isteyen 21 yaşındaki M.K. isimli genç kız, Adapazarı Gar Meydanı'ndan şehir içi yolcu taşımacılığı yapan minibüslere bindi. Genç kızın tek yolcu olarak bulunduğu minibüste sürücü S.S.Y., aracı Erenler ilçesi Yunus Emre Parkı mevkiinde durdurarak kapıları kilitledi.

Genc_kiza_cinsel_taciz_tehsetini_yasatti (3)
Genç kızı plastik kelepçeyle minibüsün demirlerine bağlayan saldırgan, genç kızın direnmesi üzerine darp etti. Sürücüye tepki vererek minibüsten kurtulan genç kızın ailesine durumu anlatması üzerine polise ihbarda bulunuldu. Harekete geçen polis,  olaydan yaklaşık 20 saat sonra Adapazarı ilçesi Orta Garaj mevkiinde saklandığı adreste şahsı  yakalayarak gözaltına aldı.

Genc_kiza_cinsel_taciz_tehsetini_yasatti (2)
Çok sayıda suç kaydının bulunduğu ve cezaevinden yeni tahliye olduğu öğrenilen şüphelinin suçunu itiraf ettiği öğrenildi. Adliyeye sevk edilen şüpheli ‘nitelikli cinsel suçu tam olarak gerçekleşmemiş saldırıya teşebbüs’, ‘cebir’, ‘tehdit’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.