AÇIKLAMA YAYIMLADI
CHP'li Adapazarı Meclis üyesi Haluk Akbay Tank palet üretiminin Sakarya'dan alınıp Ankara'ya verilmesi ile ilgili açıklama yayımladı. Akbay açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"1974 Kıbrıs Barış Harekatı'nda tanklarımız paletlerinde çıkan sorun nedeniyle ilerleyemedi. Hayırsever bir yurttaşımız Sakarya'daki arazisini TSK'ya bağışladı. Kalbi vatan sevgisi ile çarpan Sakaryalı vatansever hemşerilerimiz yardımları o kadar çok akıyordu ki hemen bu yardımlar Şehrimiz iş insanları tarafından koordine edilmek üzere Kara Kuvvetleri Güçlendirme Başkanlığına İş insanımız Kenan Maraşoğlu’nun 13 yıl süren değerli çalışmaları ile Türk Kara Kuvvetleri Güçlendirme vakfı genel müdürlüğünü 13 yıl yürüten emekli Tümgeneral Turhan Olcaytu’nun himayesi ve teklifi ile Adapazarı’nda değerlendirerek hem silahlı kuvvetlere hem de Sakarya ekonomisine katkı olsun çalışanlara bir ekmek kapısı açılması için 1010’uncu ordu donatım ana tamir fabrika müdürlüğünün bir ünitesi olarak önce palet daha sonra tank üretimine geçmiştir.

"UNUTULMAMALIDIR"
Sakaryalı vatansever insanlarımızın yardımları ile yine Sakarya adlı çıkartma gemisi yapımı için gereken maddi imkanının tamamını toplanarak Gölçük Tersanesinde inşa edilmiş ve denize indirilmiştir.Deniz kuvvetleri komutanına rahmetli valimiz Mustafa Uygur himayesinde gidilerek zamanın Deniz kuvvetleri komutanına Sakaryalı hemşerilerimiz adına teslim edilmiştir. Sakaryalı kalbi vatan sevgisi ile çarpan Sakaryalılar yine Kara kuvvetleri güçlendirme vakfının değerli iş insanı Aydemir Horozlu’nun tabiri ile Sakaryalılar sevinsin “ Türk Savunma Sanayisinin lider şirketlerinden ASELSA’nın temelinin atılması için ihtiyaç duyulan paranın tamamının Sakaryalılardan toplanmıştır. Sakarya halkının devletine yaptığı bu ekonomik katkılar hiçbir zaman unutulmamalıdır.

SAKARYA HALKINI ÜZDÜ
AK Parti genel başkanının kararnamesi ile Tank palet fabrikası ASFAT A.Ş geçirilmiş akabinde bir kararname ile işletme hakkı devredildi ancak gerekli sonuç alınmadı. Önce TÜRASAŞ Genel Müdürlüğünün Ankara’ya alınması daha sonra Sakarya’da üretilen ALTAY tanklarının üretiminin Sakarya’dan alınması her geldiğinde Sakarya’da huzur bulan AKP Genel  Başkanı’nın bu kararı Sakarya halkını çok üzmüştür. Çünkü Sakarya da bulunan Tank Palet Fabrikası gelişimini teçhizatını bilgi ve becerilerini insan kalitesini bu yönde geliştirmiştir.

AYNI SİYASİ GÖRÜŞ
Sakarya 2002 den bu yana AKP iktidarında ekonomik olarak kaybetmeye devam etmektedir. Zirai Donatım Fabrikası yok oldu Şeker Fabrikası KOTA sınırlamalarıyla el değiştirdi şu anda da kota daraltılması ile orası da mesken alanına çevrilmeye hazır durumdadır. Dolasıyla pancar ekimi sınırlandı hayvancılık sütçülük bitmiştir. Sıra vagon fabrikasına geldi oda yakındır başka illere kaydırılması. İlimizin yerel yönetimleri ile merkezi hükümet aynı siyasi görüştür.

Akyazı'da taşkın riskine önlem! Akyazı'da taşkın riskine önlem!

"RAHATSIZLIK DUYMUYOR MUSUNUZ?"
Türkiye’de gayrisafi hasılattan en yüksek payı alan Marmara bölgesinin nüfus bakımından beşinci büyük ili olmamıza rağmen İlimiz 2020 yılı gayrisafi milli hasıladan aldığı pay 57 bin 686 TL Bilecik ilimiz 70 bin 501 TL Kocaeli 96 bin 745 TL Yalova 67 bin 335 TL. Sormak lazım iktidar partisinin milletvekillerine, yerel yöneticilerine hiç rahatsızlık duymuyor musunuz.? Beklentimiz ve temennimiz acilen bu karardan vazgeçmek  Sakarya'da Türk savunma sanayisi için var olan alt yapı ya ilave yeni kaynaklar aktararak iş sahası açmak, Sakarya halkının ekonomisini üst sıralara çıkarmaktır. Yerel seçimlerde Sakarya seçmeni üzüntülerini verecekleri oyları ile gereken ikazı yapacağına inanıyorum."