Sakarya’da kurban kesimi sırasında kendini yaralayan acemi kasaplar soluğu hastanelerde aldı. Kesim sırasında yaralanan bir vatandaş ise kendinin değil yanındakilerin acemi olmasından dert yandı.

Her bayram olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da acemi kasaplar, kendilerini yaralayarak soluğu hastanede aldı. Hayvan yatırma ve kesme tekniklerini yanlış uygulayan acemi kasaplar kullandıkları aletler ve hayvanların boynuz darbeleriyle yaralandı. 
Kesim sırasında etrafındakilerin acemiliğinden yakınan Köksal Limon ise parmağına ve dizine toplamda 6 dikişi atıldığını söyledi.

Akaryakıt fiyatları düşerken gıda fiyatları hala sabit! Akaryakıt fiyatları düşerken gıda fiyatları hala sabit!

acemi_kasaplar_yine_is_basinda3

“Ben değil etrafımdakiler acemi”
Kurban kesimi sırasında yaralanan bir başka acemi kasap Mustafa Baş da, “Kurban yatırırken iple bağlayacaktım tekme attı, yere düştüm. Parmağım çatlamış alçıya alındı. O an yere düşmenin etkisiyle yüzümden de yaralandım” dedi. 

acemi_kasaplar_yine_is_basinda5
Köksal Limon ise, “Kurbanı keserken hayvanın ayağı kaydı, yanımdakiler de acemi olduğu için ben de hayvanın üstüne çullanayım derken o esnada çocuk da benim üzerime çullandı. Doğal olarak hayvanın boynuzu benim bacağıma girdi. Bacağıma 3 dikiş atıldı. Kardeşim de hayvanın derisini soyarken benim parmağımı kesti. 3 dikişi de oraya atıldı. Ben değil etrafımdakiler acemi” şeklinde konuştu.

acemi_kasaplar_yine_is_basinda4