İHMAL ETMEYELİM

Bakan Yerlikaya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi, "9 günlük Ramazan Bayramı tatili yarın, 6 Nisan Cumartesi günü başlıyor. Binlerce vatandaşımız yolunuzu gözleyen annelerine babalarına, ailelerine ve sevdiklerine kavuşma heyecanını yaşıyor.  Ancak; trafik kurallarına lütfen harfiyen uyalım, aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. 

Tasarruf tedbirleri 'Resmi'leşti! Tasarruf tedbirleri 'Resmi'leşti!

300 BİNE YAKIN PERSONEL

Bayram süresince trafik tedbirleri kapsamında; 46 bin 700’ü polis, 18 bin 900’ü jandarma olmak üzere 65 bin 600 personel,  Şehiriçi, şehirlerarası yollar ve otoyollarda günlük 749 mobil radar aracı,  24 saat esasına göre elektronik denetleme sistemleriyle hız denetimi,  30 helikopter ve 2 bin 460 saat drone ile trafik denetimi yapılacak.  Ayrıca yine bayram tatili süresinde asayiş hizmetleri kapsamında:  210 bin personel,  22 bin 800 asayiş ekibi  2 bin 530 motosiklet  417 drone ve  300 dedektör köpeğimiz görev yapacak."

SEVDİKLERİNİZİ ÜZMEYİN

Bakan Yerlikaya, "Yola çıkan sevgili vatandaşlarım. Lütfen çocuklarınızı üzmeyin. Annelerinizi, babalarınızı, eşinizi, sevdiklerinizi üzmeyin. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil  Ve aklımızdan çıkarmayalım: Hayatla yarışılmaz.  Ramazan Bayramımız mübarek olsun" ifadelerine yer verdi.