Edinilen bilgilere göre Adapazarı'nda meydana gelen olayda, Yazlık-Maltepe arasında yolcu taşıyan İbrahim Pehlivan yönetimindeki 9-A numaralı belediye otobüsü, Gar Meydanı’nda yolcu almak için durakladı.

durakta_kalp_krizi_gecirdi (2)
Bu sırada otobüs durağında 80 yaşındaki bir kadın yere yığıldı. Bilinci kapanan kadının kalp krizi geçirdiğini fark eden çevredeki vatandaşlar durumu şoföre bildirirken, şoförle birlikte olay yerinde bulunan belediyenin temizlik personeli, yolcuların da yardımıyla yaşlı kadını otobüse taşıdı.

durakta_kalp_krizi_gecirdi (5)
HAYATA DÖNDÜREN MÜDAHALE!
Baygın halde olan kadına araçta belediye çalışanları ile yolcular müdahale ederken, şoför ise hemen güzergâhını değiştirdi. Yaşlı kadın kendisine müdahale eden kişilere sarılırken, sürücü ise kısa sürede hastayı acil servise ulaştırdı. Hemen müdahale edilen yaşlı kadının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

durakta_kalp_krizi_gecirdi (3)
“ÖNCELİĞİMİZ İNSAN HAYATI”
Konu ile ilgili Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Bugün yaşanan olayda ve daha öncesinde hemşerilerimizin hayatına öncelik veren örnek davranışlar sebebiyle personelimize çok teşekkür ediyoruz. Görev öncesi verilen eğitimlerde, gerçekleştirdiğimiz mülakatlarda her zaman vurgu yaptığımız önceliğimiz insan hayatıdır. Başkanımız Ekrem Yüce’nin de kesin talimatıyla bizlerin yardımına ihtiyaç duyan her bir vatandaşımız için imkânların tümünü seferber etmeye, onların yardımına koşmaya devam edeceğiz. Bir insanın daha hayata tutunması için mücadele ortaya koyan şoförümüz, personelimiz ve tüm vatandaşlarımıza minnettarız. Yeniden sağlığına kavuşan vatandaşımıza da acil şifalar diliyoruz” denildi.

durakta_kalp_krizi_gecirdi (4)