Bayram tatilinde nüfusunun onlarca katı misafiri ağırlayan Sakarya'nın sahil kenti Karasu ilçesinde yoğunluk yaşanıyor. Özellikle sarı taneli, kumuyla ilgi gören ilçenin 70 bin 600 olan nüfusu, yerli turistlerin de gelmesiyle birlikte 1 milyonu aştı. 

Kurban_bayrami_tatili_icin_karasuya_akin_ettiler (7)
Otel, pansiyon, apart ve günlük kiralık dairelerin tamamı dolarken, bayramın ilk günü sıcak havayı fırsat bilen turistler, sahillere akın etti. Sıcaktan bunalan tatilciler denize girerek serinlerken, çocuklar ise kumda oynayarak eğlendi.

Kurban_bayrami_tatili_icin_karasuya_akin_ettiler (1)
Sahilde önlemlerini arttıran Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı cankurtaran ekipleri, 4 kurtarma ve 1 hasta nakil aracı ile 29 gözetleme kulesinde 40 personelle hizmet veriyor.

Kurban_bayrami_tatili_icin_karasuya_akin_ettiler (8)
"NÜFUS 1 MİLYONU GEÇTİ"
Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Cankurtaran Grup Amiri Samet Karaca, "Bu gün sahilimiz çok yoğun ve insanlar akın akın geliyorlar. Tatilcilerin gelmesiyle birlikte Karasu’nun nüfusunun 1 milyonu geçtiğini düşünüyoruz. Zaten sahilde şemsiye koyacak yer yok, vatandaşlar sahile akın ediyor ve bayramı böyle değerlendiriyorlar. İlçemize genellikle başka illerden yerli ve yabancı turistler çok geliyor. Sahilde çocuklar çok fazla olduğu için bizlerde hem karadan hem denizden devamlı devriye atıyoruz. Vatandaşları uyarıyoruz denizde fazla açılmamaları için. Özellikle küçük çocukları yanlarında ailesi olmadan cankurtaranlar denize sokmamaya çalışıyor ve bu konuya çok dikkat ediyoruz. Sürekli devriyelerimiz devam ediyor, vatandaşlarımız bayramlarını burada geçirmeyi tercih ettiler. Karasu gerçekten Türkiye’nin en güzel kumsallarından birine sahip bir yer. Onun için burada canlı canlı hissediyoruz ve vatandaşlar bayramın son gününü böyle değerlendiriyorlar" dedi.

Kurban_bayrami_tatili_icin_karasuya_akin_ettiler (2)
"BURANIN KUMU İLE ŞİFA BULDUM"
Tatilci Behçet Çentek ise, "İstanbul Esenyurt'tan geliyorum. Tatilimiz çok iyi gidiyor. Rabbim herkese hayırlı bayramlar nasip etsin. Herkesin ekonomik olarak kullanacağı bir yer ve İstanbula yakın olduğu için ulaşımı da yakın. Bizde yıllardır ailece burada bayram tatilimizi geçiriyoruz. Deniz ve kum çok harika. Ben geldiğimde kollarım ağrıyordu. Buranın sarı taneli kumu ile şifa buldum ve herkese de tavsiye ediyorum" diye konuştu.

TOKİ'nin indirim kampanyası başladı TOKİ'nin indirim kampanyası başladı

Kurban_bayrami_tatili_icin_karasuya_akin_ettiler (5)
"25 YILDIR GELİYORUM"
Tatil için Karasu'ya geldiğini ifade eden dizi sanatçısı Erol Karlı'da, "İstanbul’dan geldim. Ben buraya tatile 25 yıldır geliyorum. Buranın kristal kumu gerçekten çok mükemmel ve biz buradan çok memnunuz. Belediyenin sahilde yapmış olduğu çalışmalarla birlikte güzel bir yer oldu. İstanbula yakın olması da ayrı bir avantaj" ifadelerini kullandı.

Kurban_bayrami_tatili_icin_karasuya_akin_ettiler (3)
"TATİLİMİZ ÇOK İYİ GEÇİYOR"
Bir diğer tatilci Suat Beyanal, "Bayram tatilini Karasu'da geçiriyorum. Kumu ile denizi ile ve güneşi ile gerçekten harika bir yer. Ayrıca burada vatandaşların emniyeti için çok yoğun bir cankurtaran ekibi var. En küçük bir olayda anında müdahale ediyorlar. Güvenli bir yer burası, ondan dolayı da yetkililere teşekkür ediyorum. Tatilimiz çok iyi geçiyor" derken, tatilci Dilek Aksoylu ise, "Tatilin tadını çıkarıyoruz. Havada güzel denizde güzel çokta memnunuz. Biz buraya her yıl tatil için geliyoruz" dedi.

Kurban_bayrami_tatili_icin_karasuya_akin_ettiler (6)
"HAVADA KARADA DENETİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR"
Cankurtaran ekibinden Levent Kızılarslan da, "Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Cankurtaran Grup Amirliği olarak Karasu, Kocaali ve Kaynarca bölgelerinde görev yapıyoruz. Karasuda bugün nüfusun bir milyonu geçtiğini düşünüyoruz. Vatandaşların iyi bir tatil yapması için denizde va karada denetimlerimiz devam ediyor" açıklamalarında bulundu.

Kurban_bayrami_tatili_icin_karasuya_akin_ettiler (4)