Edinilen bilgilere göre Geyve ilçesi Gazi Süleymanpaşa Mahallesi Umurbey Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, iddiaya göre R.G.’ye ait 54 SH 938 plakalı cip hatalı park yaparak yolu kapattı.

araciyla_kahvehaneye_daldi (5)
Aracın yolu kapatmasının ardından bölgeye gelen 54 AFJ 115 plakalı otomobil sürücüsü ise korna çalarak yolun açılmasını istedi. Yolun açılmaması üzerine, yolu kapatan aracı sollamak isteyen 54 AFJ 115 plakalı otomobil karşı istikametten gelen 54 YF 772 plakalı otomobil ile çarpıştı.

araciyla_kahvehaneye_daldi (4)
Yaşanan kaza sonrasında çevredeki vatandaşlar hatalı park yaparak yolu kapatan 54 SH 938 plakalı araç sürücüsü R.G.’ye tepki gösterdi. Bu esnada paniklediği ileri sürülen sürücü R.G.’nin kontrolünden çıkan cip, kahvehane önündeki kalabalığı ezip geçti.

araciyla_kahvehaneye_daldi (6)
Kaza sonrası R.G. olay yerinden kaçarak uzaklaşırken, adeta can pazarının yaşandığı bölgeye çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi.

araciyla_kahvehaneye_daldi (2)
Feci kaza kamerada
Meydana gelen kazada 4’ü ağır olmak üzere toplam 7 kişi yaralandı. Akıl almaz kaza ise güvenlik kamerasınca saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde; hatalı park yüzünden kazaya sebebiyet verdiği iddia edilen cipin etrafında kalabalığın toplandığı anlar yer aldı. Daha sonrasında ise bir anda hareketlenen cipin çevresindeki kalabalığı ezerek olay yerinden uzaklaştığı anlar yer aldı.

araciyla_kahvehaneye_daldi (3)
Öte yandan kazanın ardından olay yerinden kaçan ve sonrasında karakola teslim olan sürücünün ise işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

araciyla_kahvehaneye_daldi (1)