14 Mayıs’ta yapılması beklenen milletvekilliği seçimleri öncesinde siyasi partilerde bir hareketlenme başlandı. 6’lı masa henüz cumhurbaşkanı adayını belirleyemese de, illerde milletvekili olmak isteyenler çalışmalara başladı. Ancak en çok merak edilen konuların başında “6’lı masanın” milletvekili adaylarını nasıl belirleyeceği oluyor.

Sakarya’da son günlerde oldukça ciddi bir iddia ortaya atıldı. Gelen kulis bilgilerine göre “6’lı masanın” Sakarya’da tek bir parti altında adaylarını belirleyeceği konuşuluyor. Buna göre “6’lı masa” Sakarya’da CHP listelerinden aday gösterecek.

İyi Parti, Saadet, Demokrat, Gelecek ve Deva partileri Sakarya’da seçimlere girmeyecek. Gelen kulis bilgilerine göre CHP Sakarya’da birinci sıra adayı olarak İyi Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ı gösterecek. CHP kendi adayını ise ikinci sıradan aday gösterecek. Sırasıyla da diğer partilerin adayları CHP listelerinde yer alacak.

Bu arada halen CHP Sakarya Milletvekili olan Engin Özkoç’un ise İstanbul veya Ankara’dan aday gösterileceği konuşuluyor.  / MedyaDetay.com