Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, merkezi Kahramanmaraş olan ve farklı şehirlerde de yıkıma yol açan depremin ardından bölgeye yönelik yapılan çalışmaları koordine ediyor. Sabah saatlerinde ilk olarak İtfaiye Dairesi Başkanlığı’ndan arama kurtarma ekiplerini saha çalışmaları için bölgeye uğurlayan Başkan Yüce, enkaz kaldırma çalışmalarına destek olması için toplamda 43 iş makinasını da Kahramanmaraş’a yolcu etti.

8-113

Rabbim ülkemizi ve milletimizi korusun

Tüm imkânları seferber ettiklerini ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Ülkemizin böylesine üzücü bir felaketle karşı karşıya kalması hepimizi derinden yaraladı. Canlarımızı yitirdik, yaralılarımız var. Enkaz altında kurtarılmayı bekleyen kardeşlerimiz var. Bu acıyı en iyi biz anlarız. Tüm imkânlarımızı seferber ettik. Bugün ülke olarak tek vücut olduk. Rabbim beterinden korusun, ülkemize ve milletimize böyle acılar yaşatmasın” dedi.

7-125

Arama kurtarma ekipleri bölgeye gidiyor

Yüce, günün ilk ışıklarıyla birlikte Büyükşehir arama kurtarma ekiplerini bölgeye yönlendirdiklerini ifade ederek, “Mobil yardım tırımız, arama kurtarma köpeklerimiz ve ekip arkadaşlarımız yola çıktılar. Ayrıca hemşehrilerimizin katkılarıyla destek kampanyamızı başlattık. Tırlarımızı yüklüyoruz. Vatandaşlarımızı SASKİ Teknik Birimlere yardımlarını ulaştırmaya davet ediyorum” dedi.

6-164

43 iş makinası yola çıktı

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı sahasında hazırlanan iş makinalarını da bölgeye yolcu ettiklerini ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Kamyon, JCB, paletli ekskavatör, kazıyıcı gibi 43 farklı aracımız bölgedeki enkaz çalışmalarına yardımcı olmaları için yola çıktı. İnşallah bu acı felaketin hep birlikte üstesinden gelecek, yaralarımızı saracağız” dedi.

5-2143-3622-4041-542