Sakarya’da bulunan 43 fabrika ve bir lojistik merkezinin yanı sıra 3. OSB’ye ait idari ve sosyal tesisler ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansının desteklediği iki projenin resmi açılışı nedeniyle Söğütlü Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tören düzenlendi. Törene Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, yatırımcılar, sanayiciler ve çok sayıda davetli katıldı.

43_fabrikanin_resmi_acilisi_yapildi2
Programda konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya’nın tarımı, sanayisi, sporu, kültürü ve doğanın tüm renklerini bünyesinde barındıran nadide şehirlerden biri olduğunu ifade ederek, hayata geçirilen projelerin kısa vadeli değil, uzun vadeli olarak planlandığını kaydetti. 

43_fabrikanin_resmi_acilisi_yapildi4
“Şehrimizin önü açık”
Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ise, Sakarya’nın sanayileşme serüvenine 1992’li yıllarda başladığını ve hızlı bir yol kat ettiğini belirtti. OSB sayısının 8’e ulaştığını dile getiren Vali Kaldırım; “Bunlardan 7’si aktif ve 1 tanesinde ise alt yapı çalışmaları sürüyor. Şehrimiz çok güzel odaklandı. Bütün aktörleri ile iş birliği halinde çalışıyor. Tarım, sanayi ve turizmde el ele verilerek çalışılıyor. Şehrimizin önü açık. İnşallah şehrimiz ihracatta 7’nci ama ilk 5’i hedefliyor. Sadece ülkemizin değil dünyada da önemli bir üretim ve cazibe merkezi olmayı hedefliyor” dedi.
Program kurdele kesimi ile son buldu.

43_fabrikanin_resmi_acilisi_yapildi3

43_fabrikanin_resmi_acilisi_yapildi6

43_fabrikanin_resmi_acilisi_yapildi5

43_fabrikanin_resmi_acilisi_yapildi7