Uluslararası projeler bilgilendirme toplantısı Uluslararası projeler bilgilendirme toplantısı

Arifiye Tren Garı’nda düzenlenen törende Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin yanı sıra AK Parti Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, ilçe başkanları, muhtarlar, Büyükşehir bürokratları ve vatandaşlar yer aldı. 
marasa_konteyner2

Maraş’a ‘Kardeşlik Çarşısı’ 
Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta kuracakları ‘Kardeşlik Çarşısı’ için hazırlanan 40 konteyneri uğurlamak için bir araya geldiklerini ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Depremzedelerimizin hayatlarının bir an önce normale dönmesi için, yaralarına merhem olmak için gündüz gece çalışmaya devam edeceğiz. Gönderdiğimiz yardımlarla, konteynerlerle, kardeşlik kentleriyle dışarıda kimseyi bırakmayacağız inşallah” dedi. Yüce, Maraş’ta önemli altyapı çalışmaları da gerçekleştirdiklerini belirterek, “120 adet şebeke hattı-abone hattı tamirini gerçekleştirdik. 20 konteynerin içmesuyu bağlantısını yaptık. Pazarcık ilçesinde 75 mahallede 356 adet şebeke hattı- abone hattı tamiri ve enkaz abone hattı körleme çalışması, 24 konteyner içmesuyu bağlantısı ve 560 metre şebeke borusu yenileme imalatını tamamladık. 5 bin kişiye hizmet eden çamaşırhane hizmetimizde devreye aldık” diye konuştu.
marasa_konteyner3

Konteyner kentlerle yaşam alanları oluşturduk
Yüce, “İskenderun’da içerisinde çocuk oyun grubu, mescit, derslik, kütüphane, sağlık tesisi, kıraathane, çamaşırhane, basket sahası ve rehabilitasyon merkezinin yer aldığı 250 konteynerlik kenti bölgesinin altyapısı, içme suyu ve atık su çalışmalarını başarıyla tamamladık. 4 seferde toplamda 164 konteynerimizi İskenderun’a gönderdik. 150 adet soba, odun, kömür ve su dolu 1 tır ulaştırdık. Sakarya Mahallesinde kurduğumuz aşevleriyle depremzedelerimize iftar, sahur imkânı sunduk. Diyarbakır’da ise ilgili kurum ve kuruluşlar ile birlikte gerekli hizmetlerdebulunuyoruz. Diyarbakır’da mobil etkinlik tırımızı çocuklarla buluşturduk, çocuk oyun alanları kurduk” ifadelerini kullandı.
marasa_konteyner4

Adıyaman’da 400 konteynerlik ‘Kardeşlik Kenti’
Yüce, “Adıyaman’da inşaat mühendisi ve teknikerlerden oluşan 10 kişilik uzman ekibimizle AFAD koordinasyonunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. 500 binanın hasar tespitini gerçekleştirdik. Altınşehir’de iş insanlarımızın ve STK’larımızın destekleriyle 400 konteynerlik kardeş kenti çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kardeşlik kentimizde bölgenin altyapısı, içme suyu ve atık su çalışmalarını başarıyla tamamladık. Hatay Antakya’ya veteriner ekiplerimizi gönderdik. KurduğumuzAşevi ve Mobil Hizmet Aracı sayesinde binlerce depremzedeyi sıcak yemekle buluşturuyoruz” dedi.
marasa_konteyner6

Önceliğimiz hemşerilerimiz, şehrimiz ve ülkemizdir
Başkan Yüce, “Hemşerimize değer veren, sorunlarına çözüm arayan bir belediye olarak önceliğimiz hemşerilerimiz, şehrimiz, ülkemizdir. Tüm dünyayı etkileyen pandemi ve ülkemizi derinden sarsan deprem felaketine rağmen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde üstesinden geldik, dimdik ayakta durduk. Dün olduğu gibi bugün olduğu gibi yarın olacağı gibi liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın peşinde, onun kervanında bu yolculuğa hep beraber devam ediyoruz. Bir yandan Türkiye Yüzyılı için çalışırken bir yandan da depremzedelerimizin yaralarını sarmak için çalışıyoruz" diye konuştu.

marasa_konteyner5