Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından şehir genelinde gerçekleştirilen ‘V Kanal’ çalışmaları devam ediyor. Kırsal mahallelerde yolların daha uzun ömürlü olmasını sağlayan, yağışlarla birlikte taşınan malzemelerin tahliyesini kolaylaştıran ve yol güvenliğini artıran V kanal imalatları yapıldığı bölgelerde vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

3-146

Toplamda 8 bin 400 metre olacak

Büyükşehir Belediyesi ekipleri son olarak Karasu’nun Ardıçbeli, Ortaköy, Yenidoğan, Paralı ve Kızılcık, Kaynarca’da Kulaklı, Turnalı ve Yeşilova mahalleleri ile Adapazarı’na bağlı Çamyolu mahallesinde toplamda 7 bin 400 metrelik V kanal imalatını tamamladı. Serdivan Yukarıköy Mahallesi’nde ise 1000 metrelik imalat devam ediyor. Serdivan’daki işlemlerin bitmesiyle birlikte toplam imalat 8 bin 400 metreye ulaşacak.

1-155

9 mahallede tamam

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, V kanal imalatlarının belirlenen program dahilinde devam edeceği ifade edilerek, “Karasu’da, Kaynarca’da ve Adapazarı’nda 9 mahallemizde işlemleri tamamladık, Serdivan’da da Yukarıdereköy’de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yolların güvenliği, asfalt ya da beton yollarımızın daha uzun ömürlü olması için V kanal çalışmalarını önemsiyoruz. İşlemlerimiz devam edecek” denildi.