NE OLMUŞTU!

02 Temmuz 2020 yılında Otokar Fabrikası önünde servis şoförü Emin Memigüven silahlı saldırıya uğramış, hastaneye kaldırılan Memigüven yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti. Olayın ardından kayıplara karışan katil zanlısı İsa C., 3 yıl boyunca kırmızı bültenle aranmaya başlayarak hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

1-1224

ORTAK ÇALIŞMA

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından 3 yıl boyunca yürütülen çalışmalar sonucunda şüpheli İsa C.'nin Gürcistan'da olduğu tespit edildi. Gürcistan'da olduğu tespit edilen İsa C., Gürcistan'da yapılan operasyon sonucunda yakalandı. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve İnterpolle yapılan ortak çalışma sonucu Gürcistan’da yakalanan şüpheli İsa C.'nin Türkiye'ye iadesi sağlandı.

Pastaneden aldıkları tatlıyı yiyen 8 kişi hastanelik oldu! Pastaneden aldıkları tatlıyı yiyen 8 kişi hastanelik oldu!

2-908

 BÖYLE SELENMİŞTİ!

Olayda hayatını kaybeden Memigüven'in ağabeyi Alaattin Memigüven kardeşinin katil zanlısının bulunup en ağır şekilde cezalandırılmasını istemiş ve yazılı bir açıklama yaparak "Kardeşimin katilinin bir an önce bulunmasını istiyorum. Bu kişiyi devletimin güvenlik güçleri mutlaka yakalayacaktır. Ülkeme ve ülkemin yargısına sonsuz şekilde inanıyorum ve güveniyorum.Kardeşimin katili hukuk içerisinde öyle bir ceza aslın ki, bu kişiye aldığı ceza ibret olsun" ifadelerine yer vermişti.