Sakarya’da azımsanmayacak sayıda bulunan Balkan ve Rumeli göçmenleri kendine has kültürleri ile bütünleşen şenlikleri her yıl olduğu gibi bu senede çok renkli programı ile unutulmaz bir gece yaşatmak için hazırlıklarını tamamladı.

Geleneksel hale getirilen şenlikte Rumeli Semih ve Vardar Üstün de folklör ekibide yöresel şarkıları ve dansları ile geceye renk katacak.

Ozanlar’da çocuk sevinci Ozanlar’da çocuk sevinci

ÜCRETSİZ KATILIM
Organisazyon komite üyelerinden Nurdoğan Kocacık şenlik hakkında yaptığı açıklamasında, "Bizler yıllardır Sakarya’da yaşıyoruz. Rumeli ve Balkan göçmenleri olarak atalarımızdan gelen öf ve adetlerimizi yaşatmak içinde mücadelemizi veriyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz Rumeli-Balkan şenliğinin bu yıl 3.'sünü gerçekleştireceğiz. Yöresel sanatçılarımızın ve folklör ekiplerimizin katılımcılara unutulmaz bir gece yaşatacağına eminim. Şenliğimizde çocuklarımız için oyun parkı olup tüm katılımcılara helva ikramımız olacak. Tüm Sakarya halkımız bu şenliğe davetlidir. Şenliğimiz Kirişhane Caddesi Limonlu Sokak'ta gerçekleştirlecek olup ücretsizdir. Bu şenliğe katkıda bulunan tüm sponsorlarımıza desteklerinden dolayı organizasyon komitemiz adına teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum" dedi.