Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Gelirler Şube Müdürlüğü tarafından, 12 Mart Pazar günü yürürlüğe giren 7440 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin kanun hakkında açıklama yapıldı. Açıklamada 31 Aralık 2020 öncesine ait 250 TL’yi aşmayan alacakların kanun kapsamında tahsilinden vazgeçildiği belirtildi. 

250 TL’yi aşmayan asli alacaklar siliniyor
Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi tarafından yapılan açıklamada, kanun kapsamında 250 TL’yi aşmayan alacakların tahsilinden vazgeçildiği ifade edilerek, “Resmi Gazetede yürürlüğe giren 7440 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin kanun ile vatandaşlarımızın Büyükşehir Belediyesine olan borç ödemelerine taksitlendirme imkanı sunulmuştur. Bu yapılandırma kanununun, önceki yapılandırmalardan en önemli farkı, 31/12/2020 tarihinden önceki 250 TL’yi aşmayan asli alacakların Yapılandırma kanunu kapsamında tahsilinden vazgeçilmesi kararlaştırılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Seçim sonrası o ödemeler hesaplara yatıyor Seçim sonrası o ödemeler hesaplara yatıyor

250 TL üzeri borçlar için son başvuru tarihi 31 Mayıs Çarşamba
Açıklamada 250 TL’nin üzerindeki borçların ise yapılandırma kanunu kapsamına alındığı vurgulanarak, 250 TL üzerinde borcu olan vatandaşlar 31 Mayıs Çarşamba gününe kadar Büyükşehir Belediyesi Gelirler Şube Müdürlüğüne şahsen veya posta aracılığıyla başvuru yapabileceği belirtildi. Yapılandırma işlemleri aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sayfası https://ebelediye.sakarya.bel.tr üzerinden de gerçekleştirilebilecek.