ÜLKE GÜNDEMİNİ DEĞERLENDİRDİ

Meclisin açılış konuşmasını gerçekleştiren Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, ülke gündemini değerlendirerek son bir aylık süreçte yapılanı çalışmalar hakkında meclise bilgi verdi. Başkan Gündoğdu konuşmasında Türkiye'nin vizyon projeleri arasında yer alan akıllı otomobil TOGG'un banttan inerek seri üretime başlamasından dolayı Türk Milleti büyük gurur yaşadıklarına vurgu yaptı. Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, TOGG’un seri üretime geçmesiyle bir hayalin gerçeğe dönüştüğünü belirterek, “Cumhuriyetimizin 99. yılında bizlere bu haklı gururu yaşatan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

IMG_2800 kopya (Large)

3 MADDE OYBİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Gündemin birinci maddesinde, Sosyal Konut Projesi kapsamında Sinanoğlu Mahallesinde 250 konut yapılabilmesi için Ferizli Belediyesi’ne ait sahanın T.C. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığına Ferizli Belediyesi değer tespit komisyonunca belirlenecek olan rayiç bedel üzerinden tapu devri yapılması için Belediye Başkanı ve Encümene yetki verilmesi konusu oybirliği ile kabul edildi.

IMG_2787 kopya (Large)

DİLEK VE TEMENNİ

Gündemin üçüncü maddesinde ise 12 Temmuz 2012 tarihinde resmi gazetede yayımlanan Pazar yerleri yönetmeliği madde 8 usulünce; Pazar yeri yerleşim planı Pazar yeri kurulmasına ilişkin belediye meclis kararına takiben 3 ay içerisinde, madde 6’da belirtilen “hizmet tesislerini içerecek şekilde hazırlanır ve belediye encümenince onaylanır’” maddesine istinaden ekli Pazar yeri yerleşim planının onaylanması konusunda encümene yetki verilmesi konusu oybirliği ile kabul edildi. Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu alınan kararların Ferizli ve bölgeye hayırlı olmasını temenni ederek, Ferizli için birlikte, uyum içinde çalıştıklarından dolayı meclis üyelerine teşekkür etti. Kasım ayı meclis toplantısı dilek ve temennilerin ardından sona erdi.