101. Yıl etkinlikleri devam ediyor
Adapazarı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı etkinlikleri kapsamında, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sertan Demir ve orkestrası Kahramanlık Türkülerini Adapazarı için seslendirdi. Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören konserin ardından açıklamalarda bulunan Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, “21 Haziran Adapazarı’mızın kurtuluş gününü çeşitli etkinliklerle kutlamaya devam ediyoruz. Bugün bizim için oldukça anlamlı bir gün. Burada söylenen türküler kahramanlık dolu bir döneme ışık tutuyor. Bu toprakların kahramanları da, kahramanlık türküleri de asla bitmeyecek” ifadelerini kullandı. Konserin ardından Başkan Işıksu, sanatçı Sertan Demir ve orkestrasına teşekkür etti. 

kurtulus_etkinlikleri1

Uzun Çarşı’da Kutlu Yürüyüş
21 Haziran anısına Ağa Camii’nden Orhan Camii’ne bir yürüyüş gerçekleştirildi. Mehteran ekibinin eşlik ettiği yürüyüşe, Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın yanı sıra il protokolü, siyasiler, bürokratlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Yürüyüş, Orhan Camii’nde sâla ve şehitler için mevlid okunması ile son buldu. 

kurtulus_etkinlikleri2

kurtulus_etkinlikleri8kurtulus_etkinlikleri9kurtulus_etkinlikleri7kurtulus_etkinlikleri6kurtulus_etkinlikleri5kurtulus_etkinlikleri3kurtulus_etkinlikleri4