TOPLANTIYA KATILIM
Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanlığını temsilen Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO), Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Seçkin Otel ve Tunatan Tesislerinin temsilcileri ile Sakarya'da aktif olarak faaliyet gösteren Sosyal Medya İçerik üreticileri katıldı.

SATSO Mart Meclis toplantısı yapıldı SATSO Mart Meclis toplantısı yapıldı

IMG_4462
SUNUM GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Toplantıda Sağlık Turizmi, Sürdürülebilir Turizm Programı, Fotoğraf Yarışması, Türk Mutfağı Haftası, İngilizce GoSakarya İnstagram Sosyal Medya hesabı açılması konuları değerlendirildi. Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı yetkilisi tarafından 2022 yılı içerisinde gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili sunum gerçekleştirildi.

Sunumda İlimizde 2022 yılında 24 ülkeden 57 kişilik basın, influencer ve sosyal medya ağırlaması gerçekleştirildiği belirtilerek; Rota Markalaştırma Çalışmaları, Dijital PR Projesi, Kültürel Rotalar hakkında Kurul bilgilendirildi.

IMG_4461
“TÜRK MUTFAĞI HAFTASI”
Sakarya’da Sağlık Turizminin geliştirilmesi ile ilgili olarak İlimizde “Sağlık Turizmi alanında Acentaların Ağırlanması” projesi hakkında Kurula sunum yapıldı. Ayrıca, “Fotoğraf Yarışması” düzenlenmesi ve 21-27 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan “Türk Mutfağı Haftası” etkinlikleriyle ilgili de sunum yapılarak Kurul üyeleri bilgilendirildi. Sakarya'da “Sağlık Turizmi”nin geliştirilmesiyle ilgili olarak yapılması planlanan “Sağlık Turizmi Çalıştayı” öncesinde “Sağlık Turizmi Alt Komisyonu” ile “Spor Turizmi”nin geliştirilmesi ve bu kapsamda yapılacak etkinlik ve organizasyonların daha etkin ve verimli olabilmesi için “Spor Turizmi Alt Komisyonu” oluşturulması kararlaştırıldı.

IMG_4467