KEYİFLİ BİR PAZAR GÜNÜ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin tabiatını keşfetme fırsatı sunduğu“Sonbahar Doğa Yürüyüşleri” programının son durağı Turnalık Yaylası, Çiğdem Yaylası veBeşoluk Yaylası oldu. 17 kilometrelik uzunluğundaki parkurda 120’yi aşkın doğasever, şehrin sterinden uzaklaşıp doğal güzelliklerin arasında yürüyüş yaparak keyifli bir pazar günü geçirdi.

11-107

1390 RAKIMDA EŞSİZ MANZARA

Uzman eğitmenler eşliğinde tabiatı derinliklerine kadar hisseden doğaseverler, zorlu şartlara rağmen 17 kilometrelik engebeli, dağlık ve çamur bölgelerin olduğu zorlu parkuru başarıyla tamamladı. Parkur ortasında1390 rakımlı Turnalık Yaylası’nda mola verip eşsiz manzaranın keyfini çıkaran ekip, yürüyüşü şehrin zirve noktalarında tamamladı.

8-230

BAŞKAN YÜCE’YE TEŞEKKÜR

Büyükşehir Zabıtası’na biber gazı eğitimi Büyükşehir Zabıtası’na biber gazı eğitimi

1455 rakımlı Çiğdem Yaylası ve 1600 rakımlı Beşoluk Yaylası’na tırmanan yürüyüş ekibi tertemiz oksijeni ve eşsiz manzarasıyla doğa cenneti bölgeyi ve kendilerini fotoğrafladı. Unutulmaz bir hatıra yaşayan 120 tabiat aşığı kendilerine bu imkânı sunduğu için Başkan Ekrem Yüce’ye ve ekibine teşekkür etti.

7-281

KEŞİF DEVAM EDECEK
Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Doğa yürüyüşleri 5 Kasımda’ Karagöl, Çardaçıkve Acelle yaylalarında devam edecek. Başvurular resmî sitesinden (www.sakarya.bel.tr) ve kurum telefonlarımızdan [444 40 54 (Dahili: 4102)] yapılıyor. Vatandaşlarımızın katılım sağladığı süre boyunca yürüyüş programımız devam edecek. Doğayı, Sakarya’nın eşsiz zenginliklerini keşfetmeye devam ediyoruz” denildi.

6-3552-9641-1303