Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşüm için Sakarya'da çok önemli bir adım attı. Güvenli, güçlü ve depreme dayanıklı yerleşim alanları oluşturmak için KONUT A.Ş'yi kuran Büyükşehir, ilk projesinde 150 vatandaş ev sahibi olmanın heyecanını yaşattı. 

1000'İN ÜZERİNDE BAŞVURU
Korucuk bölgesinde başlanan ilk projede yer alan 2+1 ve 3+1 konutlar için Sakarya'da kısa sürede 1000'in üzerinde başvuru yapıldı. www.sakarya.bel.tr adresinde başvuru süreci tamamlandı ve merakla beklenen kura çekimi de bugün gerçekleştirildi. Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda yapan kuraya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de katıldı. 

150 Vatandas Buyuksehirle Konut Sahibi Oldu (2)
150 ADET KONUT İÇİN KURA
Programda ayrıca AK Parti Sakarya Milletvekili Murat Kaya, AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkan Vekili Merve Kalender, Berberler Odası Başkanı Haluk Hacıoğlu ile Büyükşehir Bürokratları yer aldı. Sakarya 5. Noterliği'nin yaptığı kura çekimiyle estetik, kullanışlı ve depreme dayanıklı olan 75 adet 2+1 ve 75 adet 3+1 konutun sahipleri belirlendi. Ayrıca her konut grubu için 50'şer adet olmak üzere toplam 100 adet yedek isim çekildi. 

150 Vatandas Buyuksehirle Konut Sahibi Oldu (5)
TÜM SAKARYA'YA TEŞEKKÜRLER
Programda konuşan Başkan Yüce, "15 Kasım'dan 22 Aralık tarihine kadar devam eden başvuru sürecinde, Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz konut projemizin 150 konutu için ortalama binin üzerinde başvuru aldık. Bu süreçte, siz değerli hemşerilerimizden gelen yoğun ilgi ve güven bizi gururlandırdı. 99 depreminin bize verdiği ders, 6 Şubat depremiyle tazelendi. Artık güvenli yapı konusunda verecek bir adım dahi imtiyazımız kalmamıştır. Bu vesileyle Sakarya'mızın deprem riskiyle karşı karşıya olduğu gerçeği, bizi daha dayanıklı ve güvenli konutlar inşa etme konusunda bilinçli hale getirdi."  diye konuştu.

150 Vatandas Buyuksehirle Konut Sahibi Oldu (3)
KOLAY ÖDEME SEÇENEKLERİ
Yüce, KONUT A.Ş projesinin Sakarya'nın geleceğin büyük katkı sunacağını ifade ederek, "Bu proje, şehrimizin geleceğine katkı sağlayacak bir adım olduğuna inanıyoruz. Konut AŞ projemizin detaylarına değinecek olursak; toplamda 240 dairenin yer alacağı projemizde, 75 adet 2+1 ve 75 adet 3+1 daire olmak üzere çeşitli seçenekler sunuyoruz. Ödeme seçeneklerinde de sizleri düşündük. Peşin alımlarda, liste fiyatından %10'luk bir indirim uygulayarak, sizlere ekonomik bir avantaj sunuyoruz. Ayrıca, %25 peşinatla başlayıp, 6 ayda bir %2 veya %3 ara ödeme seçenekleriyle, 84 aylık veya 120 aylık vadelerle de ödeme kolaylığı sağlıyoruz."

“Güzel bir çalışma dönemi geçireceğiz” “Güzel bir çalışma dönemi geçireceğiz”

150 Vatandas Buyuksehirle Konut Sahibi Oldu (8)
12 BLOKTA YÜKSELECEK
Proje hakkında diğer detaylardan bahseden Yüce şöyle dedi:
"Proje kapsamında 12 blokta yükselecek olan konutlarımız, 23 bin metrekarelik geniş bir alana yayılacak. Bu estetik konutlar, şehrimize hem görsel anlamda değer katacak hem de geleceğimize güvence sağlamayı amaçlayan bir adımı temsil edecek. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak, sadece bugünü değil, geleceği düşünerek sizlere daha yaşanabilir bir şehir sunma gayreti içindeyiz. Projemizin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

150 Vatandas Buyuksehirle Konut Sahibi Oldu (7)
"EKREM BAŞKANIMIZ ÖRNEKTİR"
Kura çekiminde söz alan AK Parti Sakarya Milletvekili Murat Kaya ise, "Belediye başkanlığı yapmış bir kardeşiniz olarak özellikle Sakarya'nın son 5 senesinde gece-gündüz demeden, arı gibi çalışan Ekrem Yüce başkanımız belediyecilik konusunda örnektir. Başkanımızın yapmış olduğu bu çalışmadan dolayı tebrik ediyorum. Hak sahibi olan vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun" dedi.

150 Vatandas Buyuksehirle Konut Sahibi Oldu (6)
SATIŞ ŞARTLARI
2+1 ve 3+1 olarak iki ayrı konseptte inşa edilecek konutlar %25 peşin ve 120 ay vadeyle, 4 ayrı ara ödeme ve peşin ödemede %10 indirim imkanlarıyla sunuluyor ve satış protokolünde TOKİ sistemi uygulanıyor.

150 Vatandas Buyuksehirle Konut Sahibi Oldu (4)