HALKIN İRADESİ TECELLİ ETTİ
Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilen programda, Sakarya Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Necmettin Alkan tarafından seminer verildi. Halkın sahaya indiği ve halkın iradesinin tecelli ettiği bu alçak girişim sırasında sivil iradenin tarih yazdığını belirten Alkan, sözleriyle dinleyicilerden tam not aldı.

GÖRSEL 9-4
SEMİNERE YOĞUN İLGİ
Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü'nce, Adapazarı İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Sedat Aydın koordinasyonunda 257 okul-kurum müdürü ve öğretmenin katılım sağladığı, medeniyet ve kültür bağlamı konusunda geçiş sağlayan, Doğu ve Batı’yı birleştiren, Türkiye’yi Türkiye yapan değerlerin vurgulandığı seminere, ilgi yoğundu.

GÖRSEL 4-5
SÖZ KONUSU VATAN
Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş“Millet iradesinin, bizi biz yapan değerlerin söz konusu vatan olduğunda, bir milletin tek yürek olduğu sahnenin en güzel resmi olan 15 Temmuz’ u unutmadık ve unutturmayacağız” ifadeleri kullandı.

GÖRSEL 3-5
Öte yandan Bakırtaş, seminerde vatanımıza ve bayrağımıza onurla sahip çıkan şehitlerimizi saygı ve rahmetle andığını ifade ederek emeği geçenlere de teşekkür etti.