"TÜRKİYE YÜZYILI" LOGOSU

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinliği kapsamında il genelinde  15 farklı noktada 30 bin 800 fidan dikildi. Kuzey Marmara Otoyolu'nun Adapazarı Bakım İşletme Merkezinde düzenlenen törende, Vali Çetin Oktay Kaldırım ve protokol üyeleri, fidanları toprakla buluşturdu. Etkinlik kapsamında fidanlarla "Türkiye Yüzyılı" logosu oluşturuldu.

FhSp4kwX0AAdQmU

TÜRKİYE’YE NEFES OLDU

Tarım ve Orman Bakanlığınca, Ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak ve toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmak amacı ile öğrencilerden, askeri birliklere, sivil toplum örgütlerinden kamu kurum ve kuruluşlarına, esnafından işçisine, kısaca 7 den 77'ye toplumun bütün kesimlerinden vatandaşlarımızın katkılarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde, 81 İlimizde aynı anda milyonlarca fidan, “Türkiye Yüzyılına Nefes" oldu.

FhSlt90WQAEHa4y

LOKASYONLAR BELİRLENDİ

Bu bağlamda İl Merkezimizde ve İlçelerimizde fidan dikim lokasyonları belirlenmiş olup fidan dikim etkinliklerinin, İl Merkezinde ve tüm İlçelerde planlandığı şekilde, zamanında ve sorunsuz olarak gerçekleştirilmesi gayesiyle, Kamu Kurumları, İl Milli Eğitim Müdürlükleri, Belediyeler, Askeri Birlikler, ilgili kurumların yetkilileri, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri vb. yapılacak fidan dikim etkinliğine katkı sağlaması büyük önem arz ediyor.

FhSp4k-XEAAyyX_

FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

11 Kasım 2022 günü Sakarya’da programa Vali Çetin Oktay Kaldırım, Bölge Müdürü Ziya Polat, Sakarya Baro Başkanı İlknur Ebiz Yıldız, ilçe belediye başkanları, sivil toplum örgütleri başkanları, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem ve birçok vatandaş katılım sağladı. fidan dikme etkinliğinde Sakarya’da 15 farklı noktada 30 bin 800 fidan toprakla buluştu. Fidanlar tüm paydaşlarla birlikte şenlik edasında toprakla buluşturularak “Türkiye Yüzyılına Nefes" olundu. 

FhSrB8WXkAECUIuFhSrB8RX0AA19AgFhSrB8OWAAErbymFhSrB8NWAAM8XJaFhSp4lDXoAAjFUu