Akyazı ilçesi İnönü Mahallesi'nde meydana gelen olayda, kuzenuyle birlikte okula giden 11 yaşındaki Rumeysa Göktepe, sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Üzerine köpek atlayan küçük kız, kolundan ve bacağından  yaralandı. 
Hastaneye kaldırılan Rümeysa Göktepe, yapılan tedavinin ardından taburcu edildi.
Rumeysa’nın babası Sami Göktepe, sokak köpeğinin kızının üzerine atladığını söyleyerek, "Bacağını ve kolunu ısırmış. Arkadaşları kurtarmaya çalışmış ama onlar da küçük olduğu için kaçmış. Vatandaşlar hastaneye götürüp pansuman yaptırmışlar. Ben de işteydim, eşimin araması sonrasında hastaneye gittim. Her gün köpek olayı ben bunları istemiyorum” dedi.
sokak_kopeginin_saldirisina_ugradi3
“Korkarak geçiyoruz”
Sokak köpeğinin saldırısına uğrayan küçük kız, büyük korku yaşadığını söyleyerek, “Ben okula gidiyordum, köpek havlıyordu. Köpek üzerime atladı, bacağımı ısırdı. Ben de kafamı betona vurdum. Düşünce diz kapağım yara oldu. Kuzenimin elinde top vardı o topa vurdu köpek de topun peşine gitti. Bizim komşumuz beni adlı ve hastaneye götürdü. Bana aşı vurdular. Bu köpekler yüzünden korkuyoruz ve okula gidemiyoruz. Köpekler havladığı için bu bölgeden korkarak geçiyoruz” diye konuştu.

sokak_kopeginin_saldirisina_ugradi5

Uzman jandarma evinde ölü bulundu Uzman jandarma evinde ölü bulundu

sokak_kopeginin_saldirisina_ugradi6

sokak_kopeginin_saldirisina_ugradi4