İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya göreve geldiğinden itibaren sosyal medya hesabı üzerinden ülke genelinde gerçekleştirilen operasyonlara dair paylaşımlarını sürdürmeye devam ediyor. Söz konusu Bakan Yerlikaya son olarak Sakarya’nın da olduğu 10 ilde Çevrim İçi Çocuk Müstehcenliği ve Tacizi ile Mücadele kapsamında düzenlenen eş zamanlı operasyonlar hakkında sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaparak ayrıntılarını duyurdu.

11-133

10 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığımızın koordinesinde; Çevrim İçi Çocuk Müstehcenliği ve Tacizi ile mücadele kapsamında: Çocuklara ait müstehcen ürünleri ülkeye sokma, Çoğaltma, Satma, Depolama, Bulundurma ve Kullanma suçlarının önlenmesine yönelik Kayseri merkezli Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, Sakarya, Samsun ve Van olmak üzere 10 ilde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

15 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Telegram isimli mesajlaşma uygulaması üzerinden çocukların müstehcen görüntülerinin para karşılığı satışa sunulduğu ve çeşitli ödeme kanalları ile ödemelerin gerçekleştirilerek görüntülerin satın alındığı tespit edildi.  Operasyonlar kapsamında 15 şüpheli yakalandı. Çok sayıda dijital materyale el konuldu.

2-1075

“KAHRAMAN POLİSLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM”

Sosyal medya hesabı üzerinden operasyonların detaylarını paylaşan Bakan Yerlikaya; “En hassas olduğumuz konuların başında Çocuklarımızı Korumak geliyor. Kara Vatan’da olduğu gibi Siber Vatan’da da sanal devriyelerimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.