Serdivan İlçesinde 2018 yılından bu yana hizmet veren ve adı Sadıka Sabancı Devlet Hastanesi olarak değiştirilen Toyotasa Acil Yardım Hastanesi, 7 Ekim Cuma günü mesai bitiminden sonra yeni yerine taşınıyor.

Arifiye İlçesinde yıllardır hizmet veren Toyotasa Acil Yardım Hastanesi, Sağlık Bakanlığı ile Sabancı Vakfı arasında imzalanan protokol çerçevesinde yeniden inşa edildi. Adı Sadıka Sabancı Devlet Hastanesi olarak değiştirilen ve bir yıl içinde inşaatının tamamlanması planlanan hastane binası, yaşanan bir takım aksaklıklar nedeniyle 4 yıldır bitirilememişti. Çalışmalarının nihayet bitmesi üzerine, 4 yıldır Serdivan Altınova Mahallesinde hizmet veren hastanesi de yeni yerine taşınıyor.

hastane2 copy
Altınova’daki hastanenin 7 Ekim Cuma günü saat 16.00’ya kadar hizmet verdikten sonra hafta sonu yeni binaya taşınacağı ve 10 Ekim Pazartesi gününden itibaren de tüm servisleriyle birlikte Arifiye ilçesindeki yeni yerinde hizmete devam edeceği belirtildi. 
Altınova’daki boşalan binanın ise, yapılacak bir takım düzenlemelerin ardından birkaç ay sonra İlçe Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye başlayacağı öğrenildi. 

“Bulunmaz sağlık fırsatları sunuyor “ “Bulunmaz sağlık fırsatları sunuyor “

hastane3 copy