Sakaryaspor'un rakibinde mesai başladı Sakaryaspor'un rakibinde mesai başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2020-2021 yıllarında ülke genelinde birçok ile portatif havuzlar kazandırılarak hizmete sunuldu. Geçtiğimiz yıl Haziran ayında bu havuzlardan Sakarya’ya 4 adet yapılarak hizmete alındı. Bu yıl da Söğütlü, Pamukova ve Taraklı ilçelerine 3 adet havuz kurulumu yapılarak halkın hizmetine açıldı. Böylece son 1 yıl içinde Sakarya’da kurulumu yapılan havuz sayısı 7’ye ulaştı.

havuz2
Geçtiğimiz yıl, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Kocaali, Ferizli, Serdivan ve Adapazarı ilçelerinde bulunan spor tesislerine; 16x8m ebadında ve 1,25m derinliğinde 4 yeni portatif yüzme havuzu kurulumu sağlandı. Bu yıl da Taraklı, Pamukova ve Söğütlü ilçelerine 3 adet portatif yüzme havuzları kazandırılarak 4 olan portatif yüzme havuzu sayısı 7’ye ulaştı ve hizmete açıldı.

havuz3
Sportif faaliyet ve projelerin yapılması açısından büyük önem taşıyan portatif yüzme havuzu, hijyenik şartlarda, uzman antrenörler eşliğinde ve ücretsiz olarak hizmet veriyor. Portatif havuzlar merkezde Serdivan Spor Salonu ve Yenikent Spor Salonu yerleşkesinde, ilçelerde ise Ferizli, Kocaali, Taraklı ve Söğütlü Spor Salonu yerleşkelerinde ve  Pamukova şehir stadı yerleşkesinde bulunuyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, “Yüzme branşında, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı; olimpik yüzme havuzu,

havuz4

Erenler Gençlik Merkezi yüzme havuzu, Karasu İlçe Müdürlüğüne bağlı yüzme havuzu ve Hendek Gençlik Merkezi yüzme havuzlarında hizmet verilmeye devam edilirken, buna ek olarak bu 7 portatif havuz ve son olarak tamamlanan Geyve Gençlik Merkezi ve Akyazı spor kompleksindeki yarı olimpik yüzme havuzları ile hizmet alanlarımız genişletilmiş oldu. 
‘Yüzme bilmeyen kalmasın projesi’ çerçevesinde havuz sayılarının arttırılması oldukça önem arz ediyor. Artan havuz sayıları ile inşallah daha fazla gence yüzme eğitimi verilmesi mümkün olacak” dedi.     

havuz5

havuz6