Vatandaşın kapısına kadar gidiyor
‘SBB Çözüm Masası’ ve ‘BELPAŞ Yöresel Ürünler’ uygulaması artık dijital ortamda da hizmet verecek. Vatandaşlar, uygulama sayesinde hizmete internet üzerinden daha kolay erişecek. Yeni uygulamaları tanıtan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, artık belediye bünyesinde üretilen yüzlerce çeşit ürünün, 1 dakika içinde tamamlanan siparişlerle en kısa sürede vatandaşların adreslerine ulaştırıldığını söyledi.

ikiside_dijital_ortamda2
‘SBB Çözüm Masası’ ile hızlı müdahale
Geliştirilen bir diğer uygulama ise vatandaşların sorunlarının en kısa sürede çözüme kavuşturulması için hazırlandı. Tüm elektronik marketlerde yayında olan “SBB Çözüm Masası” uygulamasını indiren vatandaşlar, Büyükşehir sınırlarında belediye sorumluluğunda yer alan her türlü sorun ve şikâyeti bir mesajla iletebilecek.  Uygulama içinde ilk aşamada kimlik bilgilerini dolduran kullanıcı, daha sonra adresini ve son olarak şikâyet konusunu yazarak talep oluşturabilecek. Büyükşehir’in 7 gün 24 saat görev başında olan çevrimiçi ekibi, talep ve şikâyetlere sistem üzerinden anında yanıt vererek, olaya müdahale edebilecek.
 
“Dünya dijitalleşmeye evriliyor”
Tanıtım programında konuşan Başkan Ekrem Yüce, ‘dijitalleşme’ çağında yaşadığımıza dikkat çekerek, bu imkânların en etkin şekilde kullanılması gerektiğini söyledi. Yüce, “Değişen ve gelişen teknoloji çağında artan internet kullanımı pek çok yeni fırsatları beraberinde getirmektedir. İletişim teknolojilerinin getirdiği yeni imkânlar ve fırsatlar vatandaşlarımızın alışkanlıklarında da köklü bir değişikliğe yol açmıştır.Günümüz dünyasında telefonlar ile beraber internet kullanımının yaygınlaşması günlük hayatımızı azami ölçüde kolaylaştırmıştır. Büyükşehir Belediyesi de hizmetlerinde ve hemşerilerimizle iletişimde internet araçlarını en iyi şekilde kullanma gayretindedir” dedi.

Uygulamaların indirme linkleri ise şu şekilde;

SAKARYA YÖRESEL (Google Play)
https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.com.belpas.mobilsiparis&gl=TR

SAKARYA ÇÖZÜM MASASI (Google Play)
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.uygbasvuru&gl=TR

BELPAŞ YÖRESEL (Apple Store)
https://apps.apple.com/tr/app/sakarya-b%C3%BCy%C3%BCk%C5%9Fehir-belpa%C5%9F/id1517392517?l=tr

SBB ÇÖZÜM MASASI (Apple Store)
https://apps.apple.com/tr/app/sbb-%C3%A7%C3%B6z%C3%BCm-masas%C4%B1/id1606605388?l=tr