Medyadetay.com Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Gümüşel ile köşe yazarı Neşat Sazoğlu’nun yorumlarıyla ekrana gelen Detay Siyaset’te bu haftaki programda yine gündemdeki önemli konulara dikkat çekildi.

Programda ilk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın covid-19’a yakalanmasının ardından sosyal medyada yapılan çirkin paylaşımlar konuşuldu. Bu tür paylaşımlar terbiyesizlik olarak değerlendirilirken, yapanların da vatan haini olduğuna dikkat çekildi. Gümüşel ve Sazoğlu, “Ülkenin yarısından fazlası, her şeye rağmen Erdoğan’ı seviyor. Hem de ölümüne seviyor. Seçimde başarılı olamayanlar, Erdoğan’ı başka yollarla devirmeye çalışıyor. Aslında Erdoğan’a değil ülkeye zarar veriyorlar. Bunu yapanlar vatan hainidir” denildi.

Samsunda Atatürk heykeline yapılan saldırının da gündeme geldiği programda, olayın yine bir provokasyon olduğu, yine inanan insanların hedef alındığı belirtildi. Atatürk heykeline saldıran kişilerin içki masasından kalkarak bu işi yaptığına dikkat çekilerek, “Sosyal medyada herkes bazı cemaatlere ve inanan insanlara saldırıyor. Ama kimse bu adamların içki masasından kalkarak bu işi yaptığını söylemiyor” ifadelerine yer verildi.

Programın son bölümünde ise elektrik fiyatlarına yapılan zamlar ve vatandaşların düştüğü zor durum konuşuldu.  Elektriğe neredeyse 4 kat zam geldiği belirtilirken, bu durumun enflasyonu tetikleyeceği belirtildi. Hükümetin enerji fiyatlarıyla ilgili bir çalışma yaparak vatandaşı rahatlası gerektiğine dikkat çekildi.