Gümüşel ve Sazoğlu programın başında, etkili olan kar yağışı ve belediyelerin karla mücadele çalışmalarını değerlendirdi. Sakarya Büyükşehir Belediyesinin kar yağışının başladığı andan itibaren şehrin en ücra noktasına kadar çalıştığını ve kapalı yolların açıldığını belirten Gümüşel ve Sazoğlu, ilçe belediyelerin de karla mücadele konusunda başarılı olduğunu ifade etti.

Programda, son yapılan bir seçim anketiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Mustafa Gümüşel ile Neşat Sazoğlu, söz konusu ankette AK Parti’nin oylarında az da olsa bir düşme görüldüğünü belirtti. Sazoğlu, ankete yansıyan rakamların sadece AK Parti’nin oyları olduğunu söyleyerek, Cumhur ittifakının 2023 seçimlerinde yine ipi göğüsleyeceğini kaydetti. 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başarısız bir lider olduğunu dile getiren Gümüşel ile Sazoğlu, Kılıçdardoğlu’nun artık genel başkanlığı bırakması gerektiğine de dikkat çekti.

Son günlerin en önemli gündem maddelerinden biri olan Sezen Aksu ve tepki çeken şarkı sözleri de programda konuşulan konu başlıkları arasında yer aldı. Mustafa Gümüşel, hiç kimsenin, insanların dini inançlarına hakaret etme hakkına sahip olmadığını belirtirken, Neşat Sazoğlu ise eski bir şarkının bu şekilde gündeme gelmesinin Sezen Aksu’ya prim yaptırdığını söyledi.  

Sosyal medyada hala Sezen Aksu’yu savunanlar olduğunu belirten Gümüşel, dini inançlarla dalga geçen birine arka çıkıldığını ancak diğer tarafta bir cemaat yurdunda kalan öğrencinin intiharı ile konunun çok başka yerlere çekildiğini ifade ederek, “Cemaat yurdunda kalan öğrenci intihar etti diye o cemaati, stajyer avukat intihar etti diye baroyu kapatalım. Ama dini değerlere saldıran birine ses çıkarmayalım” dedi.