Olay 16 Ocak 2022 tarihinde Erenler ilçesi Kayalarreşitbey Mahallesi'nde bulunan E.Y.Ö.'ye ait evde meyda gelmişti. Evinden 35 bin Dolar ve 20 bin Türk Lirası ile bazı eşyaların çalınması sonucu E.Y.Ö. durumu jandarma ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen Erenler İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş Timleri ile JASAT Dedektifleri yaptıkları inceleme sonucu hırsızlık olayını gerçekleştiren şahısların A.C.H. (20), A.K. (17), A.B. (17) ve M.N. (17) isimli şahıslar olduğunu tespit etti. Tespit edilen şahıslardan 3'ü çocuk yaşta olan 4 şahıs kısa sürede yakalandı.

caldiklari_paralari_boyle_yediler3
Yakalanan şahıslar jandarmadaki sorgularında evden çaldıkları parayı İstanbul'da lüks bir eğlence merkezinde harcadıklarını itiraf ederken, üzerlerinde bulunan 400 dolara ise el konuldu. El konulan 400 Dolar ile çalıntı eşyalar kısa sürede E.Y.Ö. isimli şahısa teslim edildi.

caldiklari_paralari_boyle_yediler2
Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıslardan A.C.H. ile A.B. tutuklanarak Ferizli L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna sevk edilirken, diğer iki şüpheli şahıs ise mahkemece serbest bırakıldı. 

Öte yandan olayda adı geçen bir diğer şüpheli Y.T.'nin (38) ise bugün jandarma ekiplerince gözaltına alındığı öğrenildi.  / MedyaDetay.com