Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekiplerince Ekim ayında uyuşturucu madde ticareti yapan ve kullanan 47 kişi yakalandı.

“Şehrimiz ve istihdam için çalışıyoruz” “Şehrimiz ve istihdam için çalışıyoruz”

Sakarya İl EMniyet Müdürlüğü'nün uyuşturucu ile mücadelesi sürüyor. Bu kapsamda 2021 yılının Ekim ayı içerisinde uyuşturucu madde ticareti yapan ve kullanan şahıslara yönelik operasyonlar düzenlendi. Düzenlenen operasyonlarda uyuşturucu madde ticareti yapan 22 kişi ve uyuşturucu madde bulunduran ve kullandığı tespit edilen 25 kişi olmak üzere toplamda 47 kişi yakalandı. Yakalanan şahısların üst aramalarında 809 adet extacy uyuşturucu hap, 2 adet captagon uyuşturucu hap, 60 gram bonzai, 1 kilo 216 gram esrar, 27 gram eroin, 442 gram metamfetamin, 0.11 gram kokain ele geçirildi.

Öte yandan yapılan aramalarda 3 adet tabanca ile 15 adet fişek yakalandı. Yapılan çalışmalarda 8 kişi tutuklanırken, 8 kişi ise adli kontrol cezasıyla serbest bırakıldı.

Narkotik suçlar kapsamında aranması bulunan 13 şahıs ise yakalanırken bunlardan 8'i adli işlemler sonrası cezaevine sevk edildi. / MedyaDetay.com