HAKSIZ KAZANÇ EDİNENLER

Merkez Bankası’nın eski başkanı Hafize Gaye Erkan, ‘görevden affını’ istese de resmi olarak ‘görevden alındığı’ için iki yıl daha maaşını almaya devam edeceği ortaya çıkmasının ardından Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır; "Kendilerine gelince kepçeyle kazanla, millete gelince çay kaşığı ile. Bu milletin parasını ya göçmenler ya da haksız kazanç edinenler mi yiyecek?" dedi

Zehir tacirlerine 46 ilde operasyon: 227 gözaltı! Zehir tacirlerine 46 ilde operasyon: 227 gözaltı!

BÖYLE SÖZLEŞME Mİ OLUR?

Dikbayır sosyal medyada yaptığı paylaşımda; "Emekliyi yük olarak gören Hükümet, emekliye 10 bin TL verecek, Merkez Bankası’nın eski başkanı Hafize Gaye Erkan, "görevden affını" istese de resmi olarak ‘görevden alındığı’ için 2 yıl daha maaş almaya devam edecek. Kendilerine gelince kepçeyle kazanla, millete gelince çay kaşığı ile. Bu milletin parasını ya göçmenler ya da haksız kazanç edinenler mi yiyecek? Hafize Gaye Erkan, yetim hakkı, yoksul hakkı olan maaşları alırken vicdanı hiç mi sızlamayacak?

ÜLKEDE ADALET BİTMİŞ!

Gerçekten ülkede adalet bitmiş. Bir işçi işten çıkarılıldığında, 600 gün prim ödemesi isteniyor ki işsizlik maaşı bağlansın. 8 ay görevde kalan Hafize Gaye Erkan'a ise 240 güne takabül eden sürede, yaptığı sözleşme gereği 2 sene daha maaş ödemeye devam edilecek.. “Böyle sözleşme olur mu?” diye sormayın! İsterse 2 sene değil, 20 sene bile olur. Halkın iradesi önünde kimse duramaz… "Bir ülkede namuslular namussuzlar kadar cesur olmadıkça o ülkede kurtuluş yoktur" ifadelerine yer verdi.