Çelik, eğitim kurumlarını ziyaret etti Çelik, eğitim kurumlarını ziyaret etti

Milli İrade STK’ları adına basın açıklamasını Faruk Kılıman okudu. Irak'ın kuzeyinde bölücü terör örgütünce düzenlenen saldırıda şehit olan 6 asker için Allah'tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı dileyerek açıklamasına başlayan Faruk Kılman, “Bu saldırının ve Gazze'deki katliamların asıl failleri olan ABD'yi, terör şebekesi İsrail'i ve kuklaları olan terör örgütlerini lanetliyoruz. 
Gazze’de yaşanan soykırımın 78’nci günündeyiz. Siyonist terör örgütü İsrail, bir bütün olarak batı dünyasını da arkasına alarak Amerika'sıyla, İngiltere'siyle, Fransa'sıyla, Almanya'sıyla saldırıya geçti. Öyle barbarca bir saldırı ki; 78 gündür gökten ateş yağıyor. 78 gündür çocuklar, kadınlar ve masum insanlar katlediliyor.
milli_irade_platformu3
Bu 78 gün içerisinde; Bin 667 katliam işlendi. 20 bini aşkın kardeşimiz şehit edildi. Bunların 8 binden fazlası çocuk, 6 bin 200’ü de kadınlardan oluşuyor. Diğer taraftan yüzde 70'i kadın ve çocuk olmak üzere 7 bin kardeşimiz de kayıp durumda. Kayıp olanların da şehit olduğu değerlendiriliyor. Allah kardeşlerimize rahmet eylesin ve şehadetlerini kabul etsin.
Siyonist terör örgütü İsrail, sivillerle birlikte insani görevlerini yapmaya çalışan insanlığın hizmetkarlarını da hedef alıyor. 7 Ekim’den bu yana 200'den fazla doktor, 97 gazeteci, 35 sivil savunma görevlisi ve yine yüzlerce sağlık çalışanı şehit edildi.
Dünyanın gözleri önünde savaş suçu işleyen terör şebekesi, 53 hastaneyi, 102 ambulansı, 312 camiyi, 3 kiliseyi, 282 okul ve üniversiteyi ve 306 bin konutu kısmen veya tamamen tahrip etti. Altyapı tahrip edildi, un fabrikaları, ekmek fırınları, su depoları, yardım taşıyan kamyonlar bombalandı.
Siyonist terör örgütü İsrail ve destekçisi Batılı ülkelerin Gazze’de yaptıkları bir savunma değildir. Vahşettir, katliamdır ve soykırımdır. Dünyada ve uluslararası metinlerde savaş suçu ve insanlığa karşı suç olarak tarif edilen fiillerin tamamı bu katiller sürüsü tarafından işlenmiştir.
Bizler Sakarya Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları olarak sonuna kadar Mescid-i Aksa'ya ve Kudüs'e sahip çıkacağız, sonuna kadar zalimlere karşı mücadele edeceğiz. Müstekbirlerle mücadele edenlere de her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Ayağa kalktık, kıyamdayız, zulme razı olmayacağız. İşgal ve soykırım son bulana kadar, Kudüs özgür olana kadar susmayacağız” dedi. 
milli_irade_platformu2